Парламентські комітети - До засідань парламентських комітетів відкрили вільний доступ - Політика - dt.ua

До засідань парламентських комітетів відкрили вільний доступ

27 грудня, 2015, 09:35 Роздрукувати

На засіданнях комітетів Ради зможуть бути присутніми як журналісти, так і представники громадських організацій.

На засідання парламентського комітету зможе прийти будь-який громадянин © Верховна Рада

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про комітети Верховної Ради України" (щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів).

Закон № 873-VІІІ був прийнятий Верховною Радою 9 грудня. Згідно з документом, "комітети інформують громадськість про свою діяльність, зокрема, шляхом оприлюднення плану роботи, розкладу засідань комітетів, прийнятих комітетами актів, протоколів і стенограм засідань комітетів, слухань у комітетах. Засідання та інші заходи комітетів, які проводяться відкрито, мають право відвідувати журналісти, працівники засобів масової інформації, представники громадських організацій".

Законопроект надає право присутнім на засіданні комітетів здійснювати звукозапис, кіно - і відеозйомку, трансляцію по радіо і телебаченню, онлайн-трансляцію в мережі інтернет.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, за чинним законом журналісти можуть бути запрошені на засідання комітету лише з дозволу головуючого.

"На практиці вищевказані норми помилково тлумачаться як дозвільні.... У результаті, робота комітетів Верховної Ради України є частково закритою для громадськості, що є прямим порушенням принципів гласності і відкритості", - йдеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, що у вересні 2015 року місію Євросоюзу, яка займеться підготовкою "дорожньої карти"реформ для Верховної Ради України, очолив екс-президент Європарламенту Пет Кокс.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >