До Ради можуть пройти сім партій: лідирують "Батьківщина" і "Громадянська позиція"

Поділитися
До Ради можуть пройти сім партій: лідирують "Батьківщина" і "Громадянська позиція" В оновленому парламенті після виборів-2019 можуть опинитись старі обличчя
Виборці старшого віку не змінюють власних політичних вподобань, натомість молодь робить ставку на одну з нещодавно зареєстрованих партій.

На майбутніх парламентських виборах до Верховної Ради можуть пройти сім політичних сил, свідчать дані соціологічного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи". Серед виборців, які братимуть участь у виборах в наступному році, 18,5% готові віддати голоси партії "Батьківщина", ще 9,4% - "Громадянській позиції".

На третьому місці партія "За Життя", яку готові підтримати 8,7%, партію "Блок Петра Порошенка" підтримують 7,7% опитаних. П'яте та шосте місця посіли "Опозиційний блок" (7,1%) та "Радикальна Партія Олега Ляшка" (6,4%). Нещодавно зареєстровану партію "Слуга народу" підтримують 6,4% респондентів. Шанси на подолання 5%-го бар'єру має також об'єднання "Самопоміч".

При цьому лише половина з тих, хто визначився зі своїми політичними вподобаннями, не планують змінювати вибір. Найбільш стійкий електорат мають "Опозиційний блок" (51%), "За Життя" (47%) і "Батьківщина" (43%). Дещо менше стійких прихильників у "Громадянської позиції" (39,5%), "Радикальної партії Олега Ляшка" (37%) і "Блоку Петра Порошенка (32%). І лише 23% потенційних виборців партії "Слуга народу" вважають себе такими, що остаточно визначилися з вибором.

Що стосується "регіональних" симпатій, то тут підтримка "Батьківщини", БПП (за винятком Сходу) і "Радикальної партії" (за винятком Донбасу) розподілена досить рівномірно. Натомість популярність "Громадянської позиції" істотно більша на Заході та в Центрі. А на підтримку виборців на Півдні та Сході країни, а також у Донбасі, можуть розраховувати "Опозиційний блок" і "За життя".

Більшість виборців старшого віку віддає перевагу "Батьківщині", "Опоблоку" і партії "За життя". Натомість виборці молодше 30 років підтримують партію "Слуга народу".

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Чергові парламентські вибори мають відбутися восени 2019 року. Президентські – навесні того ж року.

Позачергові парламентські вибори відбулися в Україні 26 жовтня 2014 року. За партійними списками на них переміг "Народний фронт", отримавши 22,14% голосів виборців. За "Блок Петра Порошенка" проголосували 21,81% громадян, "Самопоміч" отримала 10,97%, "Опозиційний блок" – 9,43%, "Радикальна партія Олега Ляшка" – 7,44%, "Батьківщина" – 5,68%. Інші партії не подолали 5%-й бар'єр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі