ДНЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ...

Поділитися
Як стало відомо «ДТ», не тільки наміри України створити Єдиний економічний простір із Росією, Біло...

Як стало відомо «ДТ», не тільки наміри України створити Єдиний економічний простір із Росією, Білоруссю та Казахстаном викликають останнім часом серйозне занепокоєння у Європейської комісії, про що в останні дні багато писали вітчизняні та зарубіжні ЗМІ. За нашою інформацією, нинішнього тижня до української сторони звернулися представники генерального директорату ЄК із питань транспорту й енергетики з проханням прокоментувати повідомлення про можливе реверсне використання нафтопроводу «Одеса—Броди», а також про переведення на іншу роботу голови правління ВАТ «Укртранснафта» А.Тодійчука. Було також заявлено, що подібна інформація викликає серйозне занепокоєння у віце-президента ЄК Л. де Паласіо, котрий активно підтримує проект транспортування каспійської нафти в Європу за маршрутом Одеса—Броди—Плоцьк.

Саме питання просування цього проекту є одним із ключових на порядку денному запланованого на 19—22 жовтня візиту віце-президента ЄК у Київ та його зустрічі з Президентом і прем’єр-міністром України. Українській стороні чітко дали зрозуміти: зміна позиції нашої держави щодо реалізації проекту «Одеса—Броди» чи відсутність чіткої інформації про наміри України забезпечити використання нафтопроводу в західному напрямку, включаючи продовження нафтопроводу до Плоцька, може негативно позначитися як на організації візиту віце-президента ЄК Л. де Паласіо, так і на взаєминах України і ЄС в енергетичній і транспортній сферах у цілому.

Схоже, у Європейської комісії є достатньо підстав для серйозної тривоги. Редакція «ДТ» має у своєму розпорядженні копію листа виконавчого директора «Тюменской нефтяной компании» Г.Хана на ім’я Президента України Л.Кучми, у якому той інформує главу держави «про роботу, проведену українською і російською сторонами у питанні забезпечення ефективного функціонування нафтопроводу «Одеса—Броди» із використанням його реверсу. У документі повідомляється, що в результаті цієї роботи «зафіксована наявність реальних технічних і економічних можливостей організації нового маршруту транспортування нафти територією України (Броди—МНТ «Південний») потужністю до 9 млн. тонн на рік і підготовлені відповідні договори». Дана робота, на думку автора листа, дозволить розпочати експлуатацію вищевказаного нафтопроводу в напрямку на порт Південний вже в IV кварталі нинішнього року. Також висловлюється готовність здійснити проект реверсу нафтопроводу «Одеса—Броди» протягом 3—5 років. Містить дана епістола і скаргу — на міністра палива й енергетики України С.Єрмілова, котрий, на думку керівництва ТНК, «усіляко затягує прийняття остаточного рішення з даного питання».

Особливої уваги гідний абзац із листа на ім’я Президента України, у якому пан Хан бере на себе сміливість стверджувати, що «проект тимчасового реверсу нафтопроводу «Одеса—Броди» як бізнес-проект на рівні господарюючих суб’єктів України та Росії готовий до реалізації і не вимагає окремого рішення Кабінету міністрів України». Нагадаємо в такому разі, що раніше Президент доручив саме Кабінету міністрів прийняти остаточне рішення щодо використання нафтопроводу «Одеса—Броди».

Лист датовано 15 серпня ц.р. Свою резолюцію на ньому «Прошу терміново опрацювати», адресовану главі НАК «Нафтогаз України» Ю.Бойку, Леонід Данилович поставив уже 16.08.03. За нашою інформацією, це сталося того ж дня, коли відбулася його зустріч із представниками керівництва ТНК, послом РФ В.Черномирдіним і близьким родичем В.Пінчуком. У НАК «Нафтогаз України» документ зареєстровано 18.08.03.

Було б дуже цікаво дізнатися, чи існують інші прецеденти настільки швидкого проходження документів, які стосуються питань національної безпеки держави? А також чи мали честь не перші особи якихось європейських чи американських приватних компаній отримати настільки швидку резолюцію першої особи України?

Хочеться лише сподіватися, що розпорядження «Прошу терміново опрацювати» не рівнозначне наказу «Приступити до виконання».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі