ДЛЯ КИЯН ВАЖЛИВІШИЙ ПРИНЦИП, А НЕ ГРОШІ

Поділитися
Опитування, проведене Центром Разумкова 11 жовтня, — у день, коли все людство поминало жертви терак...

Опитування, проведене Центром Разумкова 11 жовтня, — у день, коли все людство поминало жертви терактів у США, з’ясувало, що мирні кияни не горять бажанням практично інтегруватися у війну, епіцентр якої знаходиться в Афганістані. Лише 2,6% опитаних підтвердили, що серед їхніх родичів або знайомих є ті, хто погодився б воювати в районі Афганістану за контрактом.

З цих майже 3% 53% виступили б на боці антитерористичної коаліції, а 41,2% — на боці талібів. У кожному з випадків люди керувалися переконаннями, а не меркантильними інтересами, бо жоден із бажаючих взяти до рук зброю не сказав, що виступить на боці тих, хто більше заплатить. Хай там як, але ворогуючим сторонам на реальне поповнення з середовища українських громадян нема чого сподіватися. 96,2% воювати не збираються, а 1,2% відповісти на запитання не змогли.

Водночас набагато більший відсоток киян замислюються про безпеку українців. Останнім часом багато аналітиків згадували про те, що присутність російського Чорноморського флоту в Криму є одним із чинників ризику для України, у зв’язку з чим жителям столиці й було поставлене запитання: «Росія — активний член антитерористичної коаліції. У світлі останніх подій як ви ставитеся до перебування Чорноморського флоту РФ на території України?». 35,5% вважають, що перебування Чорноморського флоту РФ на території України є гарантом її безпеки. І майже стільки ж — 32,9% — впевнені, що перебування Чорноморського флоту РФ на нашій території є джерелом загрози безпеці України. Третина опитаних над цим або не замислювалася, або не має певної думки.

«У однім із своїх інтерв’ю, — продовжує цікавитися Центр Разумкова, —російський посол в Україні Віктор Черномирдін заявив, що термін базування Чорноморського флоту РФ на території України може бути продовжений після 2017 року. Чи вважаєте ви це доцільним?» — «Так» відповіли 19,6% — трохи більше половини тих, хто розглядає ЧФ РФ як гарантію безпеки України. Негативно до пролонгації військового сусідства поставилися 46,7% киян. І, як і раніше, третина — 33,7% — у цьому питанні не визначилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі