Для передачі "Рошен" у "сліпий траст" не треба будувати таку велику офшорну структуру – юрист

Поділитися
Для передачі "Рошен" у "сліпий траст" не треба будувати таку велику офшорну структуру – юрист Продаж, швидше за все, планувався на рівні Кіпру © Flickr/Петро Порошенко
Ймовірно структуру створили для оптимізації податків.

Створення офшорів в інтересах президента Петра Порошенка могло мати на меті мінімізацію податків, а не заявлені плани передати кондитерський бізнес "Рошен" у "сліпий траст". Як зазначив колишній партнер-співзасновник Avellum Partners Костянтин Лікарчук, офшорна структура створювалася далеко не лише для передавання фірми у "сліпий траст".

"Це класична структура для ведення операційної діяльності і для продажу. Думаю, вони переслідували кілька цілей. Така структура потрібна для операційної діяльності, оскільки в нас непогана конвенція про уникнення подвійного оподаткування з Нідерландами", - зазначив Лікарчук в коментарі "Економічній правді".

За словами юриста, українське підприємство в траст передати справді важко, але будувати саме таку структуру для відповідних цілей не потрібно. З точки зору трасту у цій ситуації цілком підходить Кіпр-Україна, і не треба утримувати дорогу Голландію, яка потрібна тільки тоді, коли є грошові потоки. Також, за словами юриста, ця структура у випадку продажу компанії не передбачає сплати податків на території України.

"На території України, ймовірно, не будуть сплачуватися податки. Навіть якщо ти будеш продавати українське підприємство від імені нідерландської компанії, ти все одно отримаєш гроші на Голландію. Продаж, швидше за все, планувався або на рівні Кіпру, або на рівні BVI - Кіпр без заходу грошей в Україну", - припустив юрист.

Ймовірності, що структура могла бути використана для оптимізації сплати податків, не виключає і керівний партнер компнаії Suprema Lex Віктор Мороз.

"З точки зору придбання української компанії цікавішим видається структурування відповідної угоди з використанням інструментів у вигляді офшорних компаній та іноземних холдингів. Це дозволяє зробити операцію більш безпечною. Хоча переслідування інтересів податкової оптимізації також виключати не можна", - зазначив Мороз.

Зазначимо, що завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.

На думку розслідувачів, офшорні компанії, які належать президенту, створювалися не для передачі корпорації Roshen у "сліпий траст", а для захисту активів і, ймовірно, для мінімізації податкових відрахувань.

Пізніше юристи Порошенко звернулися до панамської компанії Mossack Fonseca, яка допомогла їм створити заплановану структуру.

Детальніше про розслідування читайте в матеріалі DT.UA "Райські документи": що відомо про новий офшорний скандал і 8 трильйонів євро, захованих на островах".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі