Детективи НАБУ регулярно отримують погрози від очільника САП - Ситник

Поділитися
Детективи НАБУ регулярно отримують погрози від очільника САП - Ситник Ситник розповів про непрості стосунки його відомства з очільником САП Холодницьким
Директор Бюро пов'язує їх зі спробою помсти після скандалу з прослуховуванням кабінету Холодницького.

Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник повідомив про те, що отримує від детективів Бюро доповідні записки про погрози з боку голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького. Таким чином він прокоментував "Новому времени" власні стосунки з головою САП після скандалу з його прослуховуванням НАБУ.

"Зараз, на жаль, я отримую доповідні записки від детективів, що саме з боку конкретної особи в САП надходять постійні погрози на їхню адресу", - пояснив директор антикорупційного бюро.

Він також прокоментував характер погроз, які, за його словами, надходять працівникам НАБУ.

"Погрози - ну, ви ж знаєте, що таке бумеранг і як воно повернеться до вас, тощо. Тобто, погрози за ті дії, які були здійснені у межах розслідування провадження, у межах якого були, власне, проведені слідчі дії. Це зараз та реальність, з якою ми працюємо", - додав Ситник.

І висловив думку про те, що скарга на Холодницького достатньо вмотивована – це підтверджується висновком доповідача у складі Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, що розглядає цей випадок.

"Я сподіваюся, що рішення буде відповідним і все це припиниться, нарешті. Тому що зараз до мене на пошту приходять доповідні записки від детективів про те, що вони постійно перебувають під погрозами помсти і певної реакції з боку прокурора... головного антикорупційного прокурора", - зазначив голова НАБУ.

За його словами, востаннє погрози були пов'язані з "реакціями" у межах так званої "бурштинової справи", фігурантами якої є народні депутати Борислав Розенблат (виключений із фракції "Блок Петра Порошенка") і Максим Поляков ("Народний фронт").

"Я взагалі не зрозумів, у чому тут провадження і навіщо так підігравати фігурантам у справі... нібито там була якась фальсифікація доказів, і це дивно, тому що ці докази перед направленням клопотання до Верховної Ради про зняття імунітету вивчалися, всі записи переслуховувалися як детективами, так і прокурорами. Зараз, через майже рік, реєструється якесь провадження, що нібито детектив там щось сфальсифікував, якийсь протокол запису, який було прослухано спільно прокурором і цим детективом. І ця справа переводиться у СБУ для розслідування", - розповів про ситуацію, що склалася, Артем Ситник.

Зареєстроване і передане у СБУ провадження він пов'язує з розслідуванням стосовно Назара Холодницького. І вважає 52 сторінки висновків доповідача комісії, що розглядала скаргу стосовно голови САП, доказом обґрунтованості звинувачень і підставою для звільнення Холодницького.

Проте останні півтори сторінки висновків присвячені "певному юридичному нюансу, що є в законі про прокуратуру".

"Насправді неправильний аналіз цього нюансу, там висновки доповідача не відповідають нормам закону, тому я сподіваюся, що все ж Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прийме рішення, яке є адекватною реакцією на ті порушення, які зафіксовані та вже встановлені цим висновком. Сподіваюся, але тут складно прогнозувати", - резюмував директор Бюро.

Раніше Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) винесла власні рекомендації у справі керівника САП Назара Холодницького, в якому рекомендується оголосити йому догану, але не звільняти, хоча Холодницький "не забезпечив дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому в його діях є склад дисциплінарного проступку".

20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

31 травня прокурори ще на місяць продовжили розгляд скарги проти Холодницького.

Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі