Держземагентство попереджає про низький рівень фінансування робіт з охорони земель - Політика - dt.ua

Держземагентство попереджає про низький рівень фінансування робіт з охорони земель

7 лютого, 2011, 21:44 Роздрукувати

Державне агентство земельних ресурсів України заявляє про те, що в країні склалася тривожна й незадовільна ситуація із фінансуванням робіт з охорони земель. Про це відомство повідомило на власному офіційному сайті.

 

Згідно з повідомленням, на даний момент понад 1 мільйон гектарів деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель підлягають консервації, 135 тисяч гектарів порушених земель - рекультивації, 269 тисяч гектарів маловидатних угідь - поліпшенню. Крім того, необхідно побудувати та реконструювати протиерозійні гідротехнічні споруди протяжністю понад 7 тисяч кілометрів.

 За офіційними даними Держземагентства, в 2010 році було проведено консервацію 2,1 тисячі гектарів земель, у тому числі було заліснено 1,1 гектар й на 1 тисячу гектарів збільшено лугів. При цьому минулого року було рекультивовано понад 470 гектарів порушених земель, покращено 3,9 тисячі гектарів малопродуктивних угідь, з них 2,9 тисячі гектар ріллі, побудовано або реконструйовано 8,5 тисяч кілометрів валів, канав, терас, доріг, берегоукріплень, 12 водоскидних споруд, 3 протиерозійні ставки.

 При цьому, Держземагентство відзначає, що за останні 15 років було помічено тенденцію, яка лякає погіршенням стану справ з охорони земель в Україні. Це стало причиною підтоплення сільськогосподарських угідь, водної ерозії, збитків держави.

 Фінансування і проведення робіт з охорони земель як за рахунок державного, так й місцевих бюджетів проводиться надзвичайно незадовільно.

 Так, в 2010 році Держземагентство повинно було отримати з бюджету 470 тисяч гривень, з них 325 тисяч - на рекультивацію 2 га земель на території Сакського району Криму і 145 тисяч гривень - на погашення кредиторської заборгованості за 2009 рік.

 У 2011 році Держземагентству передбачено виділити 1,4 мільйона гривень, з яких 100,1 тис. гривень - на рекультивацію 0,5 га порушених земель Охотніковської сільради Сакського району Криму та 1,3 млн гривень - на погашення кредиторської заборгованості за попередні роки.

 У відомстві відзначають, що в регіонах діють місцеві програми з використання й охорони земель (та інші, які фінансують з місцевих бюджетів), за якими в 2010 році було передбачено майже 620 мільйонів гривень, а фактично профінансовано 32,2% від плану – 199,5 мільйонів гривень.

 При цьому в 2010 році на проведення робіт з охорони земель було використано 89,2 мільйонів гривень, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

 За матеріалами офіційного сайту Держземагентства України

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >