Держава допоможе дітям відстоювати свої права в ООН - Політика - dt.ua

Держава допоможе дітям відстоювати свої права в ООН

15 лютого, 2011, 06:54 Роздрукувати

Україна має намір взяти участь у розробці факультативного протоколу до Конвенції про права дитини, завдяки якому діти будуть мати можливість подавати скарги до Комітету ООН з прав дитини на порушення їхніх прав. Про це повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Лавринович зазначив, що підставою для розробки даного протоколу стала неефективність захисту прав дітей. Він додав, що такі механізми повинні створювати держави, які є учасниками Конвенції про права дитини або факультативних протоколів до Конвенції про торгівлю дітьми, дитячу проституцію і дитячу порнографію і про участь дітей у збройних конфліктах.

Міністр підкреслив, що факультативний протокол до Конвенції дозволить дітям подавати скарги безпосередньо до Комітету з прав дитини. Документ також буде відображати питання, що стосуються якості представництва, можливих конфліктів інтересів та конфіденційності процедури повідомлень.

За словами Лавриновича, новий факультативний протокол до Конвенції про права дитини має бути поданий на розгляд Ради ООН з прав людини під час її сесії у червні 2011 року.

Нагадаємо, Конвенція про права дитини була підписана України 21 лютого 1990 і набула чинності для нашої держави 27 вересня 1991 року. Згідно з положеннями Конвенції, держави-учасники зобов'язуються поважати та забезпечувати всі права, передбачені цим міжнародним актом, стосовно кожної дитини, яка перебуває в межах їхньої юрисдикції. А також вживати всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації або покарання.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >