Держактів на землю безкоштовно не видавали - Політика - dt.ua

Держактів на землю безкоштовно не видавали

4 лютого, 2011, 03:12 Роздрукувати

Процедуру безкоштовного оформлення й видачі державних актів на право власності на землю, яка була встановлена урядовим розпорядженням № 844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України» від 5 серпня 2009 року, не здійснюють.

 

За словами юриста Ігоря Хасіна, хоча де-юре ця постанова діє, на практиці вона не працює через нічим не мотивовану відсутність фінансування.

«На сьогодні безоплатного оформлення й отримання держактів на землю не існує», - сказав адвокат.

При звернення до територіальних управлінь земельних ресурсів громадяни стикаються з наполегливою пропозицією оформляти держакт у ліцензованих організацій, які роблять це за гроші. Такими організаціями можуть бути й державні структури.

Юрист нагадав, що постійно відбуваються порушення й з необхідною для оформлення документацією. Так, при оформленні держакта на право власності на землю досі вимагають проект землеустрою, хоча за законодавством необхідно надати лише технічну документацію.

«Декілька тисяч гривень залежно від місця потрібно заплатити за проект землеустрою навіть невеликої ділянки. Наприклад, за розробку проекту землеустрою ділянки в 3 сотки ви повинні заплатити 2,5-5 тисяч гривень», - зазначив він.

При цьому Хасін уточнив, що в законі про забезпечення конституційного права громадян на землю передбачено, що вартість розробки проекту землеустрою не повинна перевищувати 5 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (85 гривень).

Коментуючи постанову, якою Кабмін запровадив ПДВ і податок на прибутки фізосіб при операціях щодо складання документів для безкоштовного отримання державних актів на право власності на землю, адвокат зазначив, що це призведе до підвищення вартості робіт з виготовлення держактів відповідно до розмірів даних податків.

«Процедура, на яку розповсюджуються податки, на сьогодні не діє… Постанова позначиться на тому, що організації, які розробляють проекти землеустрою, платитимуть ПДВ, тому вартість їхніх послуг збільшиться на 20%. Бюджетного фінансування процесу безоплатного оформлення і видачі держактів на право власності на землю немає, і ця постанова не має сенсу, тому що вона вносить зміни до мертвого нормативного акта», - пояснив адвокат.

За матеріалами УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >