Депутати схвалили військові навчання на території України - Політика - dt.ua

Депутати схвалили військові навчання на території України

12 травня, 2011, 14:27 Роздрукувати

Верховна Рада України схвалила рішення президента України Віктора Януковича про проведення у 2011 році багатонаціональних навчань в Україні.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

За закон про схвалення президентського рішення про допуск підрозділів Збройних сил інших держав на територію України у 2011 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях у четвер на засіданні проголосували 269 народних депутатів України.

Як повідомлялося, 11 березня В.Янукович підписав указ, яким затвердив план проведення багатонаціональних навчань на території України за участю Збройних сил України і їхньої участі у багатонаціональних навчаннях за межами України в 2011 році.

В.Янукович також доручив Міністерству закордонних справ України спільно з Міністерством оборони подати в установленому порядку до Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у багатонаціональних військових навчаннях у 2011 році.

Згідно з затвердженим планом, на території України мають намір провести 12 навчань, у тому числі два українсько-американських («Репід Трайдент», «Сі Бриз»), два українсько-російських («Фарватер миру» та навчання із залученням сил ППО), одні - українсько-російсько-білоруські.

Так, командно-штабні українсько-американські навчання із залученням військ «Репід Трайдент» планується провести у період з липня по вересень 2011 року (до 20 діб) на території міжнародного центру миротворчості та безпеки (м.Яворів, Львівська область).

Українсько-білорусько-російські тактичні навчання механізованих підрозділів мають намір провести у період із червня по жовтень (до 14 діб) на полігоні «Широкий Лан» (Миколаївська область).

Багатонаціональні навчання «Козацький степ» (тактичні навчання аеромобільних підрозділів) може бути проведено в період з липня по вересень (до 14 діб) на полігоні «Широкий Лан» (Миколаївська обл). Беруть участь - Україна, Польща, Великобританія, Литва, Латвія, Естонія, Словаччина, Чехія, Угорщина.

Багатонаціональні навчання «Ротаційні сили Чорноморського регіону» (тактичні навчання механізованих підрозділів), як очікується, пройдуть у період з травня по вересень на території міжнародного центру миротворчості у м.Яворів Львівської області. Учасники - України, Румунія, Болгарія, Хорватія, США.

Українсько-румунські тактичні навчання гірсько-піхотних підрозділів (до 8 діб) пройдуть у період із червня по листопад на полігоні 128-ї окремої механізованої бригади 13 армійського корпусу у м.Мукачево Закарпатської області.

Багатонаціональні навчання «Джекал Стоун» (оперативно-тактичні навчання підрозділів спеціального призначення, до 25 діб) планується провести у Миколаївській, Херсонській, Львівській, Івано-Франківській, Одеській областях. Візьмуть участь військовослужбовці з України, Болгарії, Латвії, Хорватії, Польщі, Росії, Румунії, Литви, Норвегії, США, Угорщини, Чехії.

Багатонаціональні тактичні навчання підрозділів спеціального призначення «Бар'єр», як очікується, будуть мати три фази по 20 діб кожна. Їх планується провести у Миколаївській, Херсонській, Львівській, Одеській, Кіровоградській, Хмельницькій, Вінницькій областях у період із червня по вересень. Учасники - України, Болгарія, Латвія, Хорватія, Польща, Росія, Румунія, Литва, Норвегія, США, Угорщина, Чехія.

Українсько-американські тактичні військово-морські навчання «Сі Бриз», згідно з планом, буде проведено у Луганській, Миколаївській областях у період з червня по жовтень. Тривалість навчань 30 діб.

Українсько-російські тактичні військово-морські навчання "Фарватер миру" тривалістю 7 діб Україна має намір провести у період з травня по серпень в акваторії Чорного моря, на полігонах бойової підготовки ВМС України.

Українсько-американсько-польські навчання «Безпечне небо» (командно-штабні навчання із залученням авіаційних підрозділів) планується провести у м.Миргород Полтавської області у період з червня по вересень протягом 20 діб.

Українсько-білоруські навчання із залученням сил ППО (командно-штабні навчання із залученням військ) може бути проведено протягом 2 діб у період з квітня по жовтень.

Українсько-російські навчання із залученням сил ППО планується провести протягом 2 діб із квітня по жовтень у пунктах постійної дислокації чергових сил ППО, аеродромах Повітряних сил України.

Окрім того, українські військовослужбовці візьмуть участь у 9 міжнародних навчаннях за межами України.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >