Депутати запропонували денонсувати договір про нерозповсюдження ядерної зброї - Політика - dt.ua

Депутати запропонували денонсувати договір про нерозповсюдження ядерної зброї

20 березня, 2014, 19:39 Роздрукувати

Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї у 1994 році, разом з підписанням Будапештського меморандуму, який повинен був гарантувати їй безпеку.

© pravda-nn.ru

Народні депутати від фракцій "Батьківщина" та "УДАР" внесли до Верховної Ради проект закону про денонсацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року.

Проект закону внесли народні депутати Сергій Каплін (УДАР), Валентин Королюк та Олександр Чорноволенко (обидва - "Батьківщина"). Тексту законопроекту або інших супровідних документів на сайті парламенту поки немає.

Парламент України від 16 листопада 1994 р. прийняла закон "Про приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року" з низкою застережень, серед яких значиться, що загроза силою або її застосування проти територіальної цілісності та недоторканності кордонів або політичної незалежності України з боку будь-якої ядерної держави, так само, як і застосування економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, "будуть розглядатися Україною як виняткові обставини, які поставили під загрозу її найвищі інтереси".

Цей закон набирав чинності після надання Україні ядерними державами гарантій безпеки, оформлених шляхом підписання відповідного міжнародного договору.

5 грудня 1994 року був підписаний так званий Будапештський меморандум - міжнародний договір між Україною, США, Росією і Великобританією про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Угода містить пункти, що надають Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї - багатосторонній міжнародний акт, розроблений Комітетом з роззброєння ООН з метою поставити міцну перепону на шляху розширення кола країн, що володіють ядерною зброєю, забезпечити необхідний міжнародний контроль за виконанням державами взятих на себе за Договором зобов'язань з тим, щоб обмежити можливість виникнення збройного конфлікту з застосуванням такої зброї.

Схвалений Генеральною асамблеєю ООН 12 червня 1968 і відкритий для підписання 1 липня 1968 року в Москві, Вашингтоні та Лондоні. Набув чинності 5 березня 1970 після здачі на зберігання ратифікаційних грамот державами-депозитаріями (СРСР (підписав 1968), США (1968), Великобританія (1968), а також 40 іншими країнами. !zn

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >