Депутати Ради блокують ряд законопроектів зі страху перед НАБУ – Ситник

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Депутати Ради блокують ряд законопроектів зі страху перед НАБУ – Ситник Ситник розповів про відсутні для роботи НАБУ закони © Официальный твиттер президента Украины Петра Порошенко
Одним з ключових моментів для НАБУ на поточний момент є регламентація порядку зняття інформації з каналів зв'язку.

Парламент перестав був союзником НАБУ, коли структура сформувалася та отримала реальні важелі впливу, заявив глава бюро Артем Ситник в інтерв'ю DT.UA.

"Депутати налякані. В той час, як нам потрібен оперативний і жорсткий механізм швидкого усунення схем із законодавчого поля, ВР показово пробуксовує", - сказав він.

Як приклад глава НАБУ привів запропоновані міністром економрозвитку Айварасом Абромавичусом закони щодо прозорості приватизації.

"Ми розслідуємо справи по ряду великих державних підприємств і бачимо, що величезні суми державних коштів виводяться через ці підприємства. В контексті планів подальшої приватизації - це суперактуальная тема. Тим більше з урахуванням намірів не тільки максимально вивести гроші, але ще і знизити вартість держпідприємств. А значить - вдарити по іноземним інвесторам, які навряд чи будуть вкладати гроші в непрозорий ринок. Намічається такий собі міжсобойчик з великим дисконтом", - розповів Ситник.

"Скажіть, будь ласка, як парламент цивілізованою, і не будемо забувати, воюючої країни, може блокувати законопроекти, які усувають подібні ризики?" - задався питанням глава бюро, пообіцявши за підсумками розслідування назвати прізвища депутатів-лобістів, які супроводжують конкретну корупційну схему.

Читайте також: Кандидата на посаду в НАБУ заарештували при спробі дати хабар

Також, на думку Ситника, депутати блокували закон про електронне декларування. "Блокування електронного декларування практично нівелює ст. 366 і створення Агентства з запобіганню корупції, яке має затвердити форму декларації, як фіксатора цього злочину", - зазначив він.

Разом з тим, на поточний момент одним з ключових законопроектів для НАБУ є закон про внесення змін до ст. 263 КПК, яка регламентує порядок зняття інформації з каналів зв'язку.

"На сьогодні ми підключаємося до оператора через СБУ. З МВС перебуваємо лише на стадії переговорів, тому що у них у самих ще немає доступу... Що стосується позиції СБУ, то у неї свої мотиви не допомагати нам: загроза тероризму і необхідність загального контролю. Однак ні перше, ні друге не змінює нашої позиції на цей рахунок. Тим більше, в ситуації, м'яко кажучи, нерідких випадків незаконного зняття інформації з каналів зв'язку самими працівниками Служби. Тим не менш, у мене є підозра, що ВР навряд чи найближчим часом зробить нам такий подарунок", - підсумував директор Антикорупційного бюро.

Детальніше про діяльність бюро читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з головою НАБУ Артемом Ситником "Гарантії незалежності НАБУ в законі дотримані. Відповідальність - на мені і моїй команді" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі