Судова реформа Зеленського: депутати провалили важливу правку щодо звільнення членів Вищої ради правосуддя - Політика - dt.ua

Депутати провалили важливу правку щодо звільнення членів Вищої ради правосуддя – ЦПК

16 жовтня, 2019, 12:37 Роздрукувати

Правка надавала вирішальне слово щодо звільнення недоброчесних членів міжнародним експертам.

Рада продовжує розглядати судову реформу Зеленського © Василь Артюшенко, DT.UA

Депутати Верховної Ради, розглядаючи законопроєкт №1008 про внесення змін до деяких законів щодо діяльності органів суддівського врядування, провалили голосування за важливу правку, повідомляє "Центр протидії корупції" (ЦПК). Міжнародні експерти мали отримати вирішальне слово під час рішення щодо звільнення недоброчесних членів Вищої ради правосуддя (ВРП).

"Рішення про звільнення члена ВРП вважається прийнятим, якщо подання не буде відхилене на спільному засіданні Вищої ради правосуддя та Комісії з питань доброчесності та етики більшістю голосів учасників засідання за умови, що за це проголосувало принаймні два міжнародні експерти – члени Комісії з питань доброчесності та етики", - йшлося у правці №195 депутата Миколи Стефанчука до законопроєкту №1008.

Профільний комітет погодив цю поправку, але сьогодні голова комітету Ірина Венедіктова поставила цю поправку на підтвердження у залі Ради й вона не набрала достатньої кількості голосів.

У ЦПК зазначають, що без цієї правки рішення про своє звільнення прийматимуть самі члені Вищої ради правосуддя. Експертка ЦПК Галина Чижик вказує на те, що без вирішального слова міжнародних експертів в етичній комісії засідання будуть фікцією, бо члени ВРП не голосуватимуть за своє звільнення.

Згідно із законопроєктом, до Комісії з питань доброчесності та етики мають входити три члени ВРП та три міжнародних експерти.

Читайте також: Венеціанська комісія оцінить судову реформу Зеленського

Нагадаємо, запропонований президентом Володимиром Зеленським законопроект №1008 "Про внесення змін у деякі закони України щодо діяльності органів суддівського управління" був прийнятий у першому читанні 12 вересня. Він скорочує склад Верховного Суду вдвічі – з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію чесноти та етики, розширює перелік посад, на які поширюється люстрація, включно із ВККС, ВРП та іншими судовими органами, раніше для люстрації недосяжними.

11 вересня низка положень законопроекту №1008 зазнали жорсткої критики з боку заступника голови представництва ЄС в Україні Анніки Вайдеман і канадського посла Романа Ващука. Дипломати відзначили, що скорочення кількості суддів Верховного суду є необґрунтованим, а поширення люстрації на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів є взагалі безглуздим і неефективним. На думку послів, серйозного доопрацювання потребує також законопроект 1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів по реформі органів прокуратури".

Пізніше Рада Європи також вказала на низку недоліків у законопроєкті про внесення змін у діяльність органів суддівського управління.

За матеріалами: Центр протидії корупції /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >