Медреформа - Депутати підтримали в першому читанні законопроект про телемедицину для села - Політика - dt.ua

Депутати підтримали у першому читанні законопроект про телемедицину для села

19 жовтня, 2017, 12:50 Роздрукувати

Президентський законопроект передбачає підвищення якості медичних послуг у селах.

В села проведуть інтернет, а медикам дадуть житло © informatio.ru

Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроект №7117, внесений до парламенту президентом Петром Порошенком, про підвищення якості та доступності медичного обслуговування в сільській місцевості. За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 258 депутатів при мінімально необхідних 226.

Відповідно до прийнятого за основу законопроекту, закладам охорони здоров'я дозволяється надавати медичну допомогу із застосуванням телемедицини, що "забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу і дозволить розширити доступ до таких послуг", зазначає "Українська правда".

Основними напрямками розвитку охорони здоров'я в сільській місцевості є максимальне наближення медичного обслуговування до населення, проведення в сільській місцевості щорічних виїзних прийомів лікарями-фахівцями; впровадження сучасних технологій медобслуговування, зокрема з використанням засобів телемедицини і портативних телемедичних діагностичних засобів.

Також для залучення кваліфікованих спеціалістів до роботи у сільській місцевості пропонується встановити систему стимулів, таких як створення сприятливих умов праці, в тому числі з розвиненою матеріально-технічною базою для медичного обслуговування.

Читайте також: Три чверті українців згодні офіційно оплачувати частину медичних послуг

Також у законі закладено розвиток транспортної інфраструктури, створення умов для застосування авіаційних, водних та інших спеціальних санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаціями.

Зазначимо, що для забезпечення роботи телемедицини в закладах охорони здоров'я необхідно забезпечити їх доступ до мережі Інтернет.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада схвалила реформу медицини, яка передбачає зміну системи фінансування медичної реформи.

У вересні 2016 року Кабінет міністрів України вніс зміни до "Переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти". Згідно з рішенням уряду, закладам охорони здоров'я дозволяється надавати медичну допомогу із застосуванням телемедицини, що "забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу і дозволить розширити доступ до таких послуг".

За матеріалами: DT.UA / Українська правда /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >