Денонсування Україною угоди з РФ щодо Азову не вирішить суперечки за акваторію – представники МЗС - Політика - dt.ua

Денонсування Україною угоди з РФ щодо Азову не вирішить суперечки за акваторію – представники МЗС

8 вересня, 2018, 13:41 Роздрукувати

Припинення цієї угоди — це питання лише майбутнього.

Денонсація угоди щодо Азову не допоможе України невимушено добитися визнання належної акваторії з боку РФ, пишуть заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль та радних глави української дипломатії Тарас Качка для DT.UA.

Ймовірно, такий гіпотетичний сценарій завершиться в тій ситуації, в якій країни перебувають на сьогодні, і чинні угоди будуть так само ретельно вивчатися, навіть якщо, гіпотетично, їх денонсувати. Хоча припинення цієї угоди — це питання лише майбутнього.

"Тому наш єдиний шанс — ретельно готувати позицію щодо юрисдикції і захищати інтереси України всіма правомірними способами", - пишуть автори.

У серпні міжнародні арбітри у судовому розгляді порушень морського права в Азовському морі та Керченській протоці з боку Росії вирішили розділити процес на дві складові — юрисдикційну і по суті. Росія ще у травні подала заперечення щодо юрисдикції, один з пунктів яких — море і протока мають статус "внутрішніх вод", а тому арбітри не мають юрисдикції вирішувати справи про порушення українських прав.

"Розгляд питань юрисдикції для нас не стільки виклик (позиція РФ досить передбачувана), скільки важлива нагода отримати відповідь по суті щодо природи наших договорів стосовно Азову і Керченської протоки. Для того щоб відповісти на питання, чи є в трибуналу юрисдикція розглядати наш позов, арбітри мають ретельно вивчити природу наших двосторонніх договорів", - йдеться в статті.

Зазначається, що правові позиції арбітра з цього питання будуть найкращим показником для того, як надалі розвивати правові відносини з РФ щодо статусу Азову і Керченської протоки, а рішення щодо юрисдикції можна чекати в межах від 12 до 15 місяців - це найоптимальніший шлях до чіткості й однозначності у питанні Азовського моря і те, чого Росія як раз завжди уникала. Офіційна Москва завжди прагнула створити туманний стан, в якому важать лише політика і сила. І РФ не відмовилась від свої намірів. 

"Навіть формально — заперечення проти юрисдикції трибуналу щодо морського права означає одне: на думку Росії, немає іншого шляху, ніж політичні домовленості на праві сильного", - додають представники МЗС.

Детальніше про розірвання договорів з Росією читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >