Данилюк вимагає відставки Луценка через саботаж справи "Приватбанку"

Поділитися
Данилюк вимагає відставки Луценка через саботаж справи "Приватбанку" Данилюк вважає, що нещодавня зустріч Луценка з Коломойським в Амстердамі була зовсім невипадковою © Прес-служба Кабміну України
За словами міністра, генпрокурор свідомо затягує розслідування, а арешт активів Коломойського відбувся всупереч його діям.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Генеральна прокуратура затягує розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників "Приватбанку", порушення і активне просування справ проти діючих посадових осіб банку, Мінфіну і НБУ, а також найнятих ними радників.

"Я вимагаю відставки Генерального прокурора Юрія Луценка", - заявив глава Мінфіну на брифінгу в четвер, 21 грудня.

Він підкреслив, що домогтися позитивного рішення Лондонського суду про замороження активів колишніх власників "Приватбанку" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова до прийняття рішення по суті вдалося "не завдяки підтримці прокуратури - як це повинно було бути - а незважаючи на всі прямі спроби з боку Генеральної прокуратури перешкодити цьому процесу".

"Державним "Приватбанком" було ініційовано 5 кримінальних справ, які розслідуються ГПУ. Зокрема, доведення банку до неплатоспроможності, незаконне виведення коштів із банку, неналежне використання конфіденційної інформації та серверів банку. Однак жодна справа не була передана в суди, оскільки досудові розслідування цих проваджень просуваються вкрай повільно, а в деяких справах слідчі дії взагалі не ведуться", – зазначив Данилюк

Він вказав, що одночасно Генпрокуратура порушила низку кримінальних справ щодо нібито незаконних дій посадових осіб "Приватбанку", Мінфіну і НБУ, в яких активно ведуться слідчі дії.

"Порушуються і активно ведуться кримінальні справи за фактами залучення банком радників, які займаються документуванням масштабів і схем незаконного виведення коштів із "Приватбанку" колишніми власниками/менеджментом банку, результати роботи яких будуть використані в судових справах, як в українських, так і іноземних юрисдикціях", – додав глава мінфіну.

Він вважає, що справа Приватбанку - це лакмусовий папірець ефективності роботи правоохоронних органів, оскільки держава вже витратила майже 140 млрд грн на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає.

"В контексті цього, "випадкова" зустріч в Амстердамі Луценка з Коломойським якраз напередодні суду в Лондоні викликає ще більше запитань", – зазначив Данилюк.

На його думку, генпрокурор дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи і нездатністю довести до суду важливі для країни справи.

Як повідомляло раніше DT.UA, Високий суд Англії 19 грудня видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників "Приватбанку" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або перебувають під їх контролем. Рішення прийнято на підставі детальних доказів, поданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення низки незаконних операцій вивели з банку майже 2 млрд доларів, в результаті чого, кошти переводилися компаніям, які їм таємно належали або перебували під їх контролем. Варто відзначити, що мова йде про активи українських олігархів за кордоном. За допомогою цього судового розгляду "ПриватБанк" збирається повернути понад 2,5 млрд млрд доларів, з урахуванням відсотків. Сторону державного "Приватбанку" у суді представляє компанія Hogan Lovells.

Зазначимо, що раніше генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що бачився з олігархом Ігорем Коломойським в Амстердмі в кінці листопада. За словами керівника ГПУ, він відвідував столицю Нідерландів для проходження медичного обстеження, і "гуляючи центром міста, випадково зустрів Коломойського".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі