ЦВК зареєструвала виборчі списки партій Порошенка і Зеленського

Поділитися
ЦВК зареєструвала виборчі списки партій Порошенка і Зеленського Соратники колишнього і чинного президентів офіційно стали кандидатами в депутати © kyivpost.com
Свої списки зареєстрували вже 18 партій, на один мандат будуть претендувати більше 10 кандидатів.

Центральна виборча комісія на засіданні в понеділок, 24 червня, зареєструвала 592 кандидата у народні депутати, включених до виборчих списків шести політичних партій. Зокрема, було зареєстровано списки партій п'ятого президента Петра Порошенка "Європейська солідарність" і партії "Слуга народу", яка орієнтується на чинного главу держави Володимира Зеленського.

Загальна кількість кандидатів-списочників, які претендуватимуть на 225 депутатських мандатів, складає 2335 осіб.

Статус кандидата в народні депутати вже отримали 201 людина зі списку "Слуги народу", 100 осіб, включених до списку "Європейської Солідарності", і 46 кандидатів від партії "Сила людей". Зі списку "Європейської Солідарності" виключили Наталю Баласинович (№30) і Олега Болдирєва (№48).

Також ЦВК зареєструвала виборчі списки партій "Сила права" (62 кандидата), "Соціальна справедливість" (156 кандидатів) і "Партія Шарія" (29 кандидатів).

У попередні дні ЦВК зареєструвала 1743 кандидати, включених до виборчих списків партій "Голос", "Радикальна партія Олега Ляшка", ВО "Свобода", ВО "Факел", "Громадянська позиція", "Опозиційна платформа – За життя", "Сила і честь", "Незалежність", "Об'єднання "Самопоміч", "Українська стратегія Гройсмана", ВО "Батьківщина" і "Опозиційний блок".

Виборчі списки "Руху нових сил" Михеїла Саакашвілі, "Комуністичної партії України" і "Союзу лівих сил" ЦВК реєструвати відмовилася .

Свої списки до ЦВК подали партії "Аграрна партія України", "Патріот" і "Партія зелених України".

Крім того, ЦВК зареєструвала 2331 кандидата-мажоритарника.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.

При цьому Рада відмовилася підтримувати запропоновані Зеленським зміни до закону про вибори народних депутатів, і вибори проходитимуть за змішаною системою: 225 парламентаріїв обиратимуться за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму й окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не відбудуться.

24 травня група народних депутатів із фракції "Народного фронту" направила до Конституційного суду подання щодо відповідності президентського указу Основному Закону з проханням розглянути його протягом двох місяців. 20 червня КСУ підтвердив конституційність указу Зеленського.

Детальніше про майбутні вибори читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра в швидкі "шашечки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі