Come back — до державних замовлень на УТ-1?

Поділитися
Національну телевізійну компанію України лихоманить вже давно. Спровокував це довготривале стих...

Національну телевізійну компанію України лихоманить вже давно. Спровокував це довготривале стихійне лихо, як відомо, прихід у НТКУ нової команди молодих менеджерів, чиї благі наміри реформувати нацтелебачення викликали серйозний опір із боку старожилів Мельникова, 42. Безумовно, зіткнення нового зі старим було неминуче: система державного ТБ настільки консервативна, що багато хто зараховує її до розряду об’єктів, які не підлягають реконструкції. Тим паче що приводів для критики ініціатори й керівники перетворень, розпочатих на Першому національному, дають чимало. Починаючи з небажання з’ясовувати стосунки з повсталою проти їхньої діяльності частиною колективу УТ-1 та закінчуючи явними перегинами в прагненні якнайшвидше підвищити глядабельність багаторічного аутсайдера телевізійних рейтингів.

І коли перше ще можна пояснити відсутністю життєвого досвіду й безкомпромісністю революційних устремлінь телевізійних молодих реформаторів, то з другим набагато складніше. Чим, приміром, можна пояснити звільнення з каналу сурдоперекладачки Наталії Дмитрук, котра не побоялася на початку помаранчевої революції пробити щільну стіну цензури на УТ-1 і під час чергового випуску новин не стала перекладати слова диктора, повідомивши глухонімих глядачів замість цього про те, що відбувається в країні насправді? Можливо, зображення сурдоперекладача в лівому нижньому кутку екрана в уявленні нового керівництва Першого національного й не відповідає євростандартам, та от чи гуманно позбавляти можливості дізнаватися новини людей, позбавлених слуху? І чи логічно звужувати глядацьку аудиторію, розширення котрої, власне кажучи, і входить у число пріоритетних цілей реформаторів?

Проте, хай там як, процес змін на каналі розпочато, і окремі позитивні результати вже помітні. Бідно, але модернізовано сітку мовлення, запущено чи готуються до випуску нові передачі. А тепер усьому цьому загрожує контрреволюція. Головним завданням НТКУ проголошується виконання державного замовлення. Цією новиною колектив, котрий і без того переживає нелегкі часи, приголомшив Валерій Круглов. Хто такий? Донедавна — віце-президент НТКУ, кілька днів тому призначений виконуючим обов’язки президента телекомпанії. Поки місце керівника Першого національного, яке звільнилося після повернення в депутати Тараса Стецьківа, було порожнє, знайшлася людина, котра легко вирішила цю кадрову проблему. Ця людина — голова державного комітету з телебачення та радіомовлення Іван Чиж. Саме він і призначив 75-річного Валерія Круглова виконуючим обов’язки президента НТКУ.

На нараді керівників підрозділів, зібраній новим теленачальником минулої середи, головною проблемою компанії на даному етапі пан Круглов назвав недостатню кількість держзамовних програм. На його думку, договір із Держтелерадіо складено саме так, щоб УТ-1, не «морочачи собі голову» рейтингами, відпрацьовувало держзамовлення. Проект змін до цього договору, підготовлений недавно командою Андрія Шевченка та направлений панові Чижу, Круглов назвав «фількіною грамотою», сітку мовлення, затверджену Тарасом Стецьківим, — нелегітимною, а наказ про зняття старих програм із виробництва — незаконним. Програми зовнішніх виробників новий керівник НТКУ, людина, м’яко кажучи, старої телеформації, назвав «сміттям», яке необхідно «витрушувати», аби звільнити час для програм власного виробництва й поданих у тематичному плані держзамовлення.

Якщо всі рекомендації й розпорядження пана Круглова буде виконано, бал землетрусу, в чиєму епіцентрі опинилася національна телекомпанія, підвищиться ще більше. Адже все це передбачає перелопачування щойно запровадженої сітки мовлення, що неминуче за поновлення старих програм і вилучення з ефіру нових проектів, які вже виходять. Але, зважаючи на все, пану Чижу, котрий намагається скористатися періодом безвладдя в НТКУ, такі наслідки видаються цілком незначними. Іван Сергійович — непотоплюваний уламок старої влади. Подане Віктором Ющенком ще в лютому подання про усунення Чижа з посади керівника Держтелерадіо підтримали всього 110 народних депутатів. Тим самим парламент фактично видав індульгенцію всім керівникам обласних представництв чижівського відомства, котрі вірою та правдою служили колишній владі, насаджуючи темники й цензуру, принижуючи журналістів і викорінюючи свободу слова. Іван Чиж не звільнив жодного з них. І ось тепер ще й доклав руку до нового призначення. Зробленого в цілковитій відповідності з його принципами й підходами до інформаційної політики.

Затягування з призначенням нового президента НТКУ в команді Віктора Ющенка пояснюють короткою лавою запасних телевізійних топ-менеджерів, а також тим, що увага глави держави була зосереджена останнім часом на формуванні нового уряду. Тепер, коли Кабмін укомплектовано, на Банковій вирішили зайнятися національною телекомпанією. Як повідомив керівник секретаріату президента Олег Рибачук, найближчим часом президент має намір провести нараду, присвячену проблемам НТКУ. Там, треба думати, і вирішуватиметься питання про кандидатуру нового глави УТ-1. Добре ще до цього підготувати б нове подання про усунення з посади керівника Держтелерадіо, призначеного ще Леонідом Кучмою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі