Чумак покинув фракцію БПП і склав з себе обов'язки голови НАЗК

Поділитися
Чумак покинув фракцію БПП і склав з себе обов'язки голови НАЗК Раніше відомий журналіст і депутат Лещенко заявив про "витискання" Чумака з Ради і НАПК © health.unian.net
Народний депутат написав офіційну заяву про вихід з фракції і склав з себе обов'язки голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

Народний депутат Віктор Чумак заявляє про вихід з фракції "Блок Петра Порошенко" у Верховній Раді України.

"Я виходжу з фракції і у НАПК (Національне агентство з питань запобігання корупції – ред.) я теж не йду", - заявив він журналістам у четвер, 28 січня, в Києві.

Він також заявив, що написав офіційну заяву про вихід з фракції і має намір бути позафракційним депутатом.

Як повідомлялося, регламентний комітет Верховної Ради проголосував за винесення "в зал" звернення Чумака про складання депутатських повноважень, приводом до якого стало його призначення членом Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), оскільки закон забороняє народним депутатам суміщати деякі посади.

Проте у середу ввечері, 27 січня, Чумак повідомив, що "свою заяву з цього приводу я ще на початку тижня відкликав". "В кінці 2015 року Кабмін видав розпорядження про моє призначення в НАЗК, але поки не пройде конкурс щодо обрання двох членів цього агентства, його створення та реєстрація в державному реєстрі, як юридичної особи, заблоковано. Оптимістично, це дообрання має відбутися до кінця лютого. Але, знаючи нашу реальність, може затягнутися і на невизначений термін", - пояснив депутат. Проконсультувавшись з юристами, Чумак прийшов до висновку, що жодних посад поки він не поєднує, і до вирішення ситуації з НАЗК він відкликав заяву про складання депутатських повноважень.

28 січня депутат заявив, що після того, як парламент проголосує про дострокове зняття з нього повноважень депутата, буде подано позов до суду про скасування результатів конкурсу з його обрання членом НАЗК. "І звідси (парламенту - ред.) приберуть, і звідти (з НАПК - ред.) приберуть", - сказав він у кулуарах Верховної Ради.

За словами депутата, підстав про дострокове зняття з нього депутатських повноважень немає, а за рішенням регламентного комітету стоїть бажання "видавити його з парламенту" за принципову позицію.

Раніше Чумак допустив, що Антикорупційного агентство не зможе почати роботу вчасно.

11 грудня минулого року уряд призначив на посаду трьох з п'яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції - Наталю Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох з п'яти вакантних посад є "достатньою умовою для запуску агентства". У той же час активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібні мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу.

Активісти звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра і міжнародних інституцій з закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агентства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства. На разі конкус на вакансії у НАЗК складає 109 осіб на 2 місця.

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Брюссель теж підштовхує Україну до активнішої боротьби з корупцією. Зокрема ЄС хоче, щоб антикорупційна Нацагенція запрацювала до квітня. Оскільки для запровадження безвізового режиму Київ пообіцяв запустити відомство в першому кварталі 2016 року.

Правозахисники "Amnesty International Україна" бачать можливість втрати Україною перспективи скасування віз з ЄС через зволікання із запуском Накагенції з протидії корупції.

Слід зазначити, що в Україні з 2014 року відбулася ціла інституціональна перебудова, покликана зупинити корупцію. Так були створені три антикорупційні відомства: Нацагентство з питань запобігання корупції; Національне антикорупційне бюро; Національне агентство України з питань виявлення, розшуку управління активами, отриманими від корупційних і інших злочинів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі