Чотирьох депутатів Ради мають покарати за приховування в деклараціях

Поділитися
Чотирьох депутатів Ради мають покарати за приховування в деклараціях Чотири депутати, які після 1 вересня 2016 року придбали транспортні засоби або отримали дохід від відчуження нерухомого або рухомого майна, не повідомили про це НАЗК © obozrevatel.com
ГПУ направила матеріали до НАЗК, яке має притягнути порушників до відповідальності.

За результатами опрацювання Генеральною прокуратурою декларацій чиновників, встановлено факти неподання та несвоєчасного подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані чотирьох народних депутатів

"Чотири народні депутати України, які після 1 вересня 2016 року придбали транспортні засоби або отримали дохід від відчуження нерухомого або рухомого майна, у десятиденний строк не повідомили про це Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом подання електронного повідомлення до реєстру", - йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

В ГПУ зазначили, що один з депутатів не повідомив НАЗК про придбання мотоциклу Harley-Davidson 2012 року випуску за 141 тис. грн, а другий – автомобіля Toyota Land Cruiser 2012 року випуску за півмільйона гривень. Ще один депутат не подав інформацію про отримання доходу в розмірі 100 тис грн від відчуження автомобіля Lexus LX 570 2010 року.

Невиконання цих вимог є правопорушенням, пов'язаним з корупцією, і має наслідком адміністративну відповідальність, передбачену ч. 2 ст. 1726 КУпАП.

ГПУ направила матеріали до НАЗК, в компетенцію якого входить притягнення порушників до відповідальності.

Читайте також: У МВФ помітили непослідовність в е-деклараціях деяких українських топ-посадовців - Корчак

Раніше в НАЗК роз'яснили механізм притягнення до відповідальності за недостовірні е-декларації. Для перевірки інформації з е-декларацій НАЗК буде використовувати бази даних з реєстрів держорганів, а також інших джерел інформації.

Посли країн G7 в Україні наголосили, що найважливішим елементом системи е-декларування має стати наявність у НАЗК "здібності, ресурсів і незалежності для перевірки даних декларацій належним чином і управління системою електронного декларування активів".

Екс-заступник голови СБУ Віктор Тріпак вважає, що незважаючи на дійсно величезний позитив е-декларування, потрібно враховувати його великі ризики і небезпеки, зумовлені ситуацією в державі і можливістю використовувати результати декларування всупереч його основному призначенню. Детальніше читайте в матеріалі "Е-приховування та е-полювання" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі