Укроборонпром заявив про неправдивість матеріалу Нового времени - Політика - dt.ua

"Чисті на руку": "Укроборонпром" заявив про неправдивість матеріалу "Нового времени"

13 квітня, 2018, 17:53 Роздрукувати

"Дзеркало тижня. Україна" підібрало низку власних розслідувань про корупцію в ДК "Укроборонпром".  

© Укроборонпром

Державний концерн "Укроборонпром" заявив, що розслідування видання "Новое время" про корупцію у військово-промисловому комплексі України не має під собою реальних підстав, а закупки БМП-1АК у рамках ВТС із Польщею проводилися на законних підставах.

Про утиски видання після публікації в журналі матеріалу про корупційні схеми у військово-промисловому комплексі України "Служили два товариші" головний редактор "Нового времени" Віталій Сич заявив у четвер, 12 квітня. Зокрема він повідомив, що в редакцію завітали люди фігурантів розслідування екс-глави наглядової ради "Укроборонпрому", Сергія Пашинського і заступника голови РНБО Олега Гладковського, та вимагали спростувати інформацію. При цьому вони вічливо заявили про готовність "рвати" видання у разі відмови.

Зокрема у матеріалі згадувалося, що Україна посередництвом складних схем закуповує старі БМП у Чехії, які коштують близько 25 тис євро за штуку, які нашій країні після збору з модернізацією в Житомирі обходяться у понад 150 тис дол.. за машину.

У відповідь в "Укроборонпромі" через тиждень після публікації матеріалу заявили, що "усі закуплені Україною бойові машини зібрані ліцензованим підприємствам на території ЄС"

"Якість машин підтверджена триступеневою перевіркою і кількарічною гарантією. Саме цих машин гостро потребує українська армії для відновлення втрат бойової техніки. Наголошуємо, що у Концерні запропонували "Новое Время" опублікувати відповідну інформацію, аби вирішити конфлікт. Адже європейська практика, на яку посилаються українські громадські активісти і журналісти, передбачає врахування позицій всіх згаданих у публікації сторін. Але "Новое Время" відмовилося надати суспільству аргументи тих, кого вони звинуватили у злочинних діях", - йдеться в офіційному повідомленні "Укроборонпрому".

Щоправда питання корупції в державному концерні "Укроборонпром" неодноразово писало не тільки "Новое время", а й було темою розслідувань "Дзеркало тижня. Україна".

Одна з останніх публікацій "Династія романових" описувала багаторівневу схему розкрадання коштів на оборонних замовленнях. Автор зазначав, що керівники ДК установили контроль над фінансовими потоками підприємства та отримують "ласі шматочки" на цьому. І хоча практично всі схеми, що їх практикують менеджери оборонної промисловості з виведення в тінь фінансових коштів, відомі, правоохоронці не спішать розслідувати зловживання.

Щоправда підняти питання зловживань в "Укроборонпромі" пробував генпрокурор Юрій Луценко, який у липні 2017 року направив прем'єр-міністрові восьмисторінковий документ із викладом фактів зловживання з використанням бюджетних коштів для потреб оборони. "Дзеркало тижня. Україна" детальніше писало про це в статті "Вибрані місця із перестрілки з друзями". Зокрема в матеріалі згадується і ображений "Новим временем" Сергій Пашинський. Тоді депутат активно захищав "Укроборонпром" від генпрокурора та прем'єра,заявивши, що "ніхто в країні, крім президента, не може вимагати від керівника держконцерну звіту про його діяльність в 2016–2017 рр".

А от про спроби обійти аудит підприємства та намагання створити інформаційну димову завісу, щоб відвернути увагу громадськості від системних зловживань в ОПК йшлося в матеріалах "Шатуни з оборонки…" та "Укробналпром". Аll inclusive". Тоді автор вказав на кілька кримінальних проваджень, у яких фігурували підприємства державного концерну, і які вказували на нечистих на руку керівників.

Щоправда сперечатися про ефективність діяльності державного концерну "Укроборонпром" та його підприємств справа не дуже вдячна. Особливо зважаючи, що не так давно і не без бою було змінено керівника "Укроборонпрому" Романа Романова. Формально підставою стала невиплата 58 мільйонів гривень зарплати працівникам Миколаївський суднобудівний завод.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №11, 23 березня-29 березня Архів номерів | Зміст номеру < >