Бюджет України поповнився неправомірними внесками з виборчих фондів кандидатів у президенти

Поділитися
Бюджет України поповнився неправомірними внесками з виборчих фондів кандидатів у президенти Незаконні внески повернули, але не всі © Андрій Товстиженко, DT.UA
До держбюджету розпорядники виборчих фондів кандидатів у президенти повернули 2,8 млн. гривень неправомірних внесків.

В цьому році досить складно довелося тим, хто намагався наповнити свою виборну касу через підставних осіб. Виявляли і гроші вилучали. Бюджет поповнився за рахунок незаконних внесків майже на три мільйони гривень. Хоча повернули не всі і не в повному обсязі.

До держбюджету розпорядники виборчих фондів кандидатів у президенти повернули 2,8 млн. гривень неправомірних внесків. Про це повідомила член НАЗК Наталія Корчак, передає Корреспондент.net.

"2 820 309,96 гривень перераховані до держбюджету розпорядниками накопичувальних рахунків виборчих фондів кандидатів у Президенти. Ці гроші - внески у виборчі фонди, вчинені з порушенням чинного законодавства", - зазначила вона.

Корчак підкреслила, що повернуті кошти - це тільки 1/10 частина того, що НАЗК на основі документальних підтверджень, вимагає від розпорядників віддати в бюджет.
"Дотримуючись вимог закону, всі внески, які були здійснені з порушеннями, повернули розпорядники виборчих фондів Юрія Бойка та Євгена Мураєва. Частково кошти перерахували в бюджет розпорядники фондів Анатолія Гриценка, Володимира Зеленського та Ігоря Смешка", - зазначила член НАЗК.

Корчак акцентувала на тому, що "все ще невідома доля матеріалів і засобів" щодо можливих ознак кримінального злочину щодо розпорядників виборчого фонду Анатолія Гриценка та Володимира Зеленського, які НАЗК передало Національній поліції. "Хоча загальна сума внесків, здійснених до зазначених фондів з порушенням, становить понад 7 млн. грн.", - додала вона.

Нагадаємо, журналісти опублікували розслідування про фінансування партії Юлії Тимошенко. У ньому говориться, що Батьківщина отримувала мільйони гривень через підставних осіб. При цьому більшість опитаних "спонсорів" вперше чули про свої пожертвування.

Сама Тимошенко стверджує, що підприємці переводили гроші через своїх родичів, тому що боялися "репресій" з боку влади.

У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь майже 19 мільйонів українців. На пост глави держави претендували 39 кандидатів.

Жоден з кандидатів не зміг заручитися підтримкою абсолютної більшості виборців. Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі