Буковинці стали лояльними до подвійного громадянства

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Буковинці стали лояльними до подвійного громадянства © humanrights.org.ua
Кількість категоричних прихильників двох паспортів за 5 років збільшилася в три (!) рази - до 23,5%, а "схиляються" - до 20%.

Згідно з соціологічним дослідженням DT.UA у мешканців Буковини помітно змінилося ставлення жителів Буковини й до інституту подвійного громадянства. Після п'яти років війни буковинці стали значно лояльнішими: на відміну від опитування п'ятирічної давності, загалом нині прихильників другого паспорта лише трохи менше, ніж його противників, які серйозно втратили у своїх позиціях. Якщо в грудні 2014-го тільки 8% опитаних жителів області відповіли "безумовно, так" на запитання "Чи вважаєте ви, що Україна має надати своїм громадянам право отримати подвійне громадянство?", а 12,5% респондентів - "скоріше так", то у квітні 2019-го кількість категоричних прихильників двох паспортів збільшилася в три (!) рази - до 23,5%, а "схильних" - до 20%. 2019-го поменшало тих, хто 2014-го виступав "скоріше проти" подвійного громадянства, - з 26,6 до 17,5%. І дуже неістотно побільшало тих, хто нинішньої весни рішуче виступає проти інституту біпатризму - з 25,6 до 28%.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін. За їхніми словами, у відповіді на запитання "На вашу думку, з якою метою жителі вашої області отримують другий паспорт?" звертає на себе увагу те, що трохи побільшало й тих, хто вважає, що другий паспорт "це перший крок на шляху до приєднання регіону до Румунії", - з 11,6 до 15%.

"Опитані нами місцеві експерти пов'язують збільшення прихильників інституту подвійного громадянства не так зі стабілізацією ситуації на Сході країни, як із погіршенням економічної ситуації. Паспорт країни - члена ЄС дає буковинцям не так можливість оглядати пам'ятки Кишинева (Праги, Лондона, Парижа, Берліна), як легально влаштуватися на роботу в економічно благополучній країні, - зазначають оглядачі. - Невипадково зросла кількість тих, хто, відповідаючи на запитання "На вашу думку, з якою метою жителі вашої області отримують другий паспорт?", чесно обрали відповідь "Щоб легально працевлаштуватися в країнах ЄС" - з 56 до 84,5%. Друга за популярністю відповідь - "Для того, щоб вільно їздити в країни ЄС" - набрала 57% (добезвізового 2014-го - 67,5%)".

Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі