Бухарест підтримає Київ на шляху до ЄС в обмін на гуманітарні поступки румунській громаді - Політика - dt.ua

Бухарест підтримає Київ на шляху до ЄС в обмін на гуманітарні поступки румунській громаді

11 листопада, 2011, 10:20 Роздрукувати

Головний румунський дипломат Теодор Баконскі під час свого візиту в Україну був украй благодушним у своїх висловлюваннях і намагався концентруватися на позитиві

Як свідчать джерела ZN.UA, причетні до організації візиту румунського гостя, при цьому він не вийшов за рамки традиційних «червоних ліній» Бухареста з основних проблемних питань двостороннього співробітництва.

Найбільший суспільний резонанс в Україні, як, власне, і в Румунії, до останнього часу викликала тематика гуманітарної співпраці. Київ «б’є себе в груди», демонструючи понад 80 загальноосвітніх шкіл із румунською мовою викладання (школи з молдавською мовою викладання ідуть окремим списком), фінансовані за бюджетні кошти теле- і радіомовлення румунською мовою, бібліотеки і будинки культури.

Це вочевидь контрастує зі значно скромнішими досягненнями Румунії у сфері забезпечення прав нацменшин (усього одна школа з українською мовою викладання). Румуни, слід гадати, вважають, що найкращий захист — напад, і вимагають свого представництва в українському парламенті (за аналогією з румунським законодавством), окремий вуз із повним циклом викладання румунською мовою, впровадження навчального курсу «історія румунів» в українських школах тощо.

Слід зазначити, що Бухарест, хоча й не ув’язує вголос, проте має на увазі підтримку євроінтеграційного курсу України в обмін на додаткові зусилля Києва у сфері задоволення гуманітарних потреб румунської громади. Візит румунського президента в Сербію на початку листопада ц.р. став яскравим свідченням такого підходу Бухареста до своїх сусідів. Не слід очікувати, що для України зроблять виняток.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Анатолія Лазаренка «Дружба тільки попереду ...».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >