БУДУВАТИМЕМО НОВИЙ ТАБІР?

Поділитися
Президент України Леонід Кучма заявляє про необхідність зміцнювати економічну співпрацю країн к...

Президент України Леонід Кучма заявляє про необхідність зміцнювати економічну співпрацю країн колишнього соціалістичного табору з метою уникнення негативних наслідків, пов’язаних із розширенням Європейського Союзу на схід.

«Наш шлях у ЄС неблизький», — підкреслив Президент, виступаючи в п’ятницю у Києві на зустрічі, присвяченій 10-річчю Української спілки промисловців і підприємців, у якій також взяли участь прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, керівництво Міжнародного конгресу промисловців і підприємців, представники СПП різних країн — зокрема Словаччини, Азербайджану, Болгарії, Білорусі, Вірменії, Киргизії, Росії, Румунії, Молдови, Естонії.

Зазначаючи, що найближче до вступу в ЄС стоїть Естонія, Л.Кучма сказав: для інших країн колишнього СРСР Євросоюз є «замкненою структурою».

За словами Л.Кучми, сусідні з Україною Польща та Угорщина «уже заявляють, що з наступного року запровадять візовий режим». Президент зазначив, що візовий режим призведе до «обмеження руху товарів і капіталів», а це відчують економіки всіх трьох країн.

«Тому, мені здається, увагу треба звернути на внутрішнє співробітництво», — підкреслив Л.Кучма, відзначаючи, що необхідно зміцнювати внутрішні ринки і розвивати високі технології, оскільки «якщо ми перебуватимемо в такому аморфному стані, невідомо, де ми опинимося».

У зв’язку з цим Президент навів як приклад ситуацію навколо побудови українського літака Ан-70. За його словами, попри те, що за технічними характеристиками й ціною цей літак не поступається європейським аналогам, його все-таки «не пустили в Європу». Однак, підкреслив Л.Кучма, Україна все ж таки зможе будувати цей літак разом із Росією.

Президент також закликав не плутати політичні устремління країн із вигодою економічної співпраці. «Життя підштовхує до того, щоб економіка й політика трохи розділилися», — сказав він. За словами Л.Кучми, необхідно робити акценти передусім на вирішенні економічних питань, що, зокрема, пов’язано з погіршенням світової кон’юнктури, яка вимагає розвитку внутрішніх ринків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі