Буде краще. Але через рік... - Політика - dt.ua

Буде краще. Але через рік...

6 березня, 2009, 17:40 Роздрукувати Випуск №8, 6 березня-13 березня

Економіка України може відновитися «досить швидко» наступного року за рахунок експорту після різ...

Економіка України може відновитися «досить швидко» наступного року за рахунок експорту після різкого падіння ВВП у 2009 році, вважає провідний аналітик із суверенних кредитних рейтингів по Росії, Казахстану та Україні рейтингового агентства Standard & Poor’s (S&P) Френк Гілл.

За його словами, зростання ВВП України в 2010 році становитиме 4,5%, тоді як цього року очікується скорочення економіки на 12%.

«Ми бачимо потенціал досить швидкого відновлення економіки наступного року, — заявив Ф.Гілл у телефонному інтерв’ю агентству Bloomberg. — Водночас прогноз залишається дуже невизначеним, оскільки залежить від зовнішнього попиту на метали, а також цін на них».

«Україна наражається на потрясіння, які завдали б шкоди будь-якій економіці, — зазначив Ф.Гілл. — Ціни на хімічну продукцію і сталь різко впали за останній час, при цьому ціни на імпортні товари зростають у зв’язку з підвищенням тарифних ставок на газ та знеціненням національної валюти. Водночас несприятливим для України чинником є нинішня політична невизначеність».

S&P знизило 25 лютого суверенний рейтинг України до рівня «CCC+», відзначивши зростання ризиків невиконання умов угоди між Україною та МВФ про надання стабілізаційного кредиту внаслідок відсутності широкої політичної платформи для необхідних коригувань бюджету та реформування банківської системи до президентських виборів у січні 2010 року. Цей рейтинг на сім щаблів нижчий від інвестиційного рівня і є найнижчим серед європейських країн. Прогноз рейтингів залишився «негативним».

Згідно з прогнозом S&P, дефіцит платіжного балансу України скоротиться до 2% ВВП до кінця 2009 року порівняно з 6,7% у 2008-му.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво