Будапешт не блокуватиме участь Клімкіна у зустрічі міністрів НАТО - Сіярто

Поділитися
Будапешт не блокуватиме участь Клімкіна у зустрічі міністрів НАТО - Сіярто Сіярто знову підіймає "мовне питання" © Скріншот Youtube
Однак Угорщина не збирається відмовлятися від подальшого блокування євроатлантичних прагнень України.

Угорщина не збирається відмовлятися від блокування роботи комісії Україна-НАТО, однак не перешкоджатиме запрошенню міністрів закордонних справ України і Грузії на зустріч очільників зовнішньополітичних відомств держав Північноатлантичного альянсу, повідомляє "Радіо Свобода" із посиланням на голові МЗС Угорщини Петера Сіярто.

"Я можу погодитися із форматом зустрічі із представником України на засіданні міністрів закордонних справ НАТО, що буде подібний до того, який ми мали під час останнього саміту НАТО. Тоді були запрошені президенти Грузії й України. Ми не були проти. І якщо на зустріч міністрів НАТО у грудні будуть запрошені голови МЗС Грузії і України, ми теж на це підемо", - пояснив він.

Через зловживання Угорщиною правом вето та регулярне блокування Комісії Україна-НАТО на вищому рівні, у липні цього року в Брюсселі було проведено зустріч НАТО-Україна-Грузія.

Угорщина виправдовує власні дії нібито "порушенням прав угорських нацменшин в Україні", проте її непримиренна позиція почала дратувати членів НАТО, адже проведення комісії на міністерському та президентському рівнях важливе й для країн Альянсу.

За словами Сіярто, попри вищезазначені поступки Будапешт і далі блокуватиме євроатлантичну інтеграцію України, оскільки у питанні мови навчання угорських нацменшин в Україні "не було жодного прогресу". І наголошує на тому, що не згоден із вимогами ЄС і НАТО вважати мовну суперечку двосторонньою справою.

"Україна не лише порушує двосторонні угоди, а й міжнародні правила, включно зі своїми зобов'язаннями перед НАТО. Ми відкидаємо твердження, що це слід сприймати як двосторонню суперечку", – зазначив голова МЗС Угорщини. І додав, що за останній місяць Україна нібито лише погіршила ситуацію.

Зазначимо, влада Угорщини вважає, що угорці за кордоном мають право на угорське громадянство й автономію, і жорстко впроваджують цю політику. Цей курс знаходить підтримку у виборців, але не у сусідів Угорщини.

Конфлікт із Києвом через статус угорців Закарпаття – не виняток у відносинах Будапешта із сусідніми країнами. Вимагаючи розширення прав угорської меншини, Угорщина конфліктує у цьому питанні зі Словаччиною та Румунією.

Докладніше про угорсько-українське протистояння читайте у статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі