Будапешт і Бухарест спільно виступають проти українського закону про освіту – МЗС Угорщини

Поділитися
Будапешт і Бухарест спільно виступають проти українського закону про освіту – МЗС Угорщини В Україні живе понад півмільйона угорців і румун, тому Угорщина і Румунія спільно беруть участь в цій справі, заявив Сійярто. © Википедия
Угорщина зацікавлена у встановленні стратегічних відносин з Румунією, заявив Петер Сійярто.

Для Угорщини і Румунії цілком природно і нормально спільно погоджувати поправки до українського закону "Про освіту", заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійятро в румунському місті Клуж, повідомляє прес-служба МЗС Угорщини.

На думку глави угорського міністерства, закон про освіту суперечить угоді про асоціацію між Україною і Європейським союзом, яка була підписана Угорщиною і Румунією.

Сійярто нагадав про те, що обидві країни неодноразово просили Україну не ухвалювати закон про освіту, який, як він стверджує, серйозно порушує права меншин. В Україні живе понад півмільйона угорців і румун, тому Угорщина і Румунія спільно беруть участь в цій справі, сказав він.

Міністр підкреслив, що Угорщина зацікавлена у встановленні стратегічних відносин з Румунією, оскільки "набагато краще будувати спільні історії успіху, ніж боротися з конфліктами".

На думку Сійярто, якщо Верховна Рада України законодавчо прийме пропозиції від парламентської комісії з питань культури, можливості використання рідної мови угорською і румунською меншинами будуть значно звужені, а проти цього Угорщина і Румунія повинні боротися спільно.

Нагадаємо, що раніше перший заступник голови Ради Ірина Геращенко повідомила про те, що минулого тижня на форумі в Будапешті депутати угорського парламенту відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради, щоб вислухати роз'яснення щодо мовної статті закону "Про освіту".

Нагадаємо, що уряд Угорщини прийняв рішення про блокування всіх наступних рішень Євросоюзу, спрямованих на зближення з Україною. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону "Про освіту".

Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі