Брюсселю не подобається, що Київ хоче обмежити термін угоди про асоціацію - Політика - dt.ua

Брюсселю не подобається, що Київ хоче обмежити термін угоди про асоціацію

5 жовтня, 2011, 11:22 Роздрукувати

Європейських дипломатів турбує той факт, що українська сторона на перемовинах з Брюсселем висуває вимогу, щоб Угода про асоціацію України з ЄС мала певний термін дії, зокрема, всього десять років.

© Олександр Шульга, ZN.UA

Як повідомили ZN.UA джерела у польських дипломатичних колах, європейська сторона наполягає на безстроковій дії цього документа. Співрозмовники стверджують, що постановка питання про кінець дії Угоди викликає в Євросоюзі сумніви «в остаточності та незворотності» європейського вибору, зробленого українською владою.

«Не хочуть в Києві зберегти собі можливість піти іншим шляхом, обмежуючи термін дії Угоди про асоціацію всього десятьма роками?», - запитують європейські дипломати і експерти. Їх також дивує той факт, що дана тема не дебатується в українських ЗМІ.

У свою чергу джерело ZN.UA в українських дипломатичних колах нагадало, що попередній документ з Євросоюзом - Угоду про партнерство і співпрацю - Україна підписувала також на 10 років. У випадку з Угодою про асоціацію Київ наполягає на кінцевому терміну дії документа - десяти роках - тому, що «не хоче назавжди залишитися «сусідом» ЄС» і продовжувати будувати свої відносини з Євросоюзом у тісних рамках Європейської політики сусідства.

«Оскільки європейська сторона не погоджується зафіксувати в Угоді про асоціацію перспективу повноправного членства України в ЄС, ми не хочемо, щоб такий документ діяв безстроково, і прагнемо зберегти можливість для перегляду даної угоди через якийсь час. Зокрема, наприклад, для початку через кілька років перемовин про Accession Treaty (Договір про вступ до ЄС - ZN.UA)», - пояснив високопоставлений український дипломат.

Він також висловив здивування з приводу сумнівів європейської сторони у «незворотності європейського вибору українського керівництва», яке наполегливо вимагає чіткої фіксації європейської перспективи України в Угоді про асоціацію України з ЄС.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >