Брюссель має розділити відповідальність за безвихідь у відносинах ЄС-Україна, - експерт - Політика - dt.ua

Брюссель має розділити відповідальність за безвихідь у відносинах ЄС-Україна, - експерт

15 січня, 2013, 15:53 Роздрукувати

За останні 20 років зусилля Заходу щодо задоволення навіть базових інтересів безпеки України докладалися переважно в риторичній площині або ж обмежувалися гуманітарною допомогою.

© vkurse.ua

Відхід України від демократичних стандартів спровокував безвихідь в її відносинах з Євросоюзом. Проте Захід також винен у ситуації, що склалася, оскільки зі свого боку не робить кроків для зближення з Україною.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Андреас Умланд - доцент кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія", співробітник Центрального інституту з вивчення Центральної і Східної Європи (ZIMOS) в Айхштеті, Баварія.

"Що сиьнішим буде враження про Німеччину і про весь Захід як про зацікавлену в Україні і дружню їй сторону, то більшу вагу зможуть мати брюссельські і берлінські вимоги щодо наближення України до післявоєнних європейських стандартів", - зазначив німецький аналітик.

"Постійно повторюваний українськими скептиками і супротивниками зближення України з ЄС аргумент проти орієнтації Києва на Брюссель говорить: поведінка Заходу щодо України за минулі роки була пронизана відсутністю інтересу, стриманістю і холодом. Хоча такого роду узагальнення спрощують реальність, вони небезпідставні. Головна причина цих явищ криється, звичайно ж, у поведінці України на міжнародній арені і її нещодавньому відході від демократичних стандартів", - пише Адреас Умланд.

"Однак навряд чи можна заперечувати, що за останні 20 років зусилля Заходу щодо задоволення навіть базових інтересів безпеки України докладалися переважно в риторичній площині або ж обмежувалися певними формами гуманітарної допомоги", - підкреслив він.

Експерт зазначив, що реальні кроки щодо істотного зближення Заходу з Україною поки відсутні, а якоїсь продуманої довгострокової стратегії в цьому напрямку ніколи не було.

"Частина відповідальності за сьогоднішню безвихідь у відносинах ЄС-Україна, таким чином, лежить на Брюсселі та Берліні. Не тільки Київ, але й керівники ЄС і Німеччини повинні замислитися над тим, яким чином можна принести певну динаміку у процес європейської інтеграції як України, так і інших східних партнерів Євросоюзу", - вважає Умланд.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Андреаса Умланда "Німецька геоекономіка в лабіринті російсько-українських відносин". !zn

Читайте також:

Німеччина продовжує не помічати Україну на догоду Росії, - експерт

"Батьківщина" внесла в Раду проект заяви про підтримку Україною євроінтеграційного курсу

Підсумком лютневого саміту Україна-ЄС може стати декларація незмінності курсу

За матеріалами: ZN.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >