Бродський відстояв у суді право на існування Держпідприємництва

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Бродський відстояв у суді право на існування Держпідприємництва Суд скасував постанову Кабміну про ліквідацію Держпідприємництва
Бродський виграв суперечку у Кабміну: суд скасував постанову уряду про ліквідацію Держпідприємництва.

Суд визнав незаконною ліквідацію Кабміном Держпідприємництва, яку очолював Михайло Бродський. Про це свідчить рішення Окружного Адміністративного суду Києва від 18 вересня, текст якого є у розпорядженні ZN.UA.

Згідно з рішенням, суд визнав незаконним і скасував Постанову КМУ №252 "ПРО Державної регуляторної службу", прийняте 30 квітня, але оприлюднене на сайті Кабміну тільки через два з половиною місяці, 15 липня.

Позовні вимоги суд задовольнив повною мірою.

Зокрема суд, після вивчення стенограми засідання уряду 30 квітня, констатував, що головною метою ліквідації Держпідприємництва було звільнення глави відомства Михайла Бродського

"Головною метою прийняття оскаржуваної постанови Кабінету Міністрів "Про державну регуляторну службу України" є бажання змінити керівника діючого органу - Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва", - говориться в рішенні суду.

Як свідчить стенограма, на засіданні Кабміну 30 квітня міністр Кабінету міністрів Остап Семерак пропонував ліквідувати і перейменувати Держпідприємництво. Необхідність такого кроку він обґрунтував тим, що "ми ліквідуємо орган, де ми не можемо замінити керівника, і створюємо інший орган, який буде виконувати ті ж функції".

Крім того, судді не могли не врахувати наступні моменти. Проект постанови КМУ вносився на розгляд засідання уряду без попереднього розгляду на урядовому комітеті, не був належно завізований, не супроводжувався експертними висновками секретаріату Кабінету міністрів, не узгоджувався із заінтересованими органами, не надсилався фахівцям та об'єднань громадян. На дату прийняття документа (30 квітня 2014 р.) були відсутні, передбачені регламентом уряду доповнення: пояснювальна записка, довідка про погодження проекту, висновок правової експертизи. Відсутні фінансово-економічні розрахунки бюджетних витрат на реалізацію акта.

Як заявив у коментарі ZN.UA сам Михайло Бродський (саме він подав позов до суду проти Кабміну про незаконність ліквідації Держпідприємництва), він "готовий звільнити це місце", однак вважає, що відомство має існувати й далі, а очолювати його повинна "людина, яка не здасть позицій" у боротьбі проти корупційних схем та регуляторних бар'єрів.

"Держоргани завжди намагалися вийти з-під регуляторного нагляду. Скільки ми "вбили" папірців довідок і схем. З великих: техогляди, ЄДАПС з голограмами, довіреності, ліцензії, дозволи... Це щоденна копітка робота, адже чиновники постійно намагаються щось нове внести, щоб створити бар'єр. А моя функція цей бар'єр ліквідувати. Така структура існує у всьому світі. Я розумію, якби бізнес сказав, що я не правий, що я погано працюю. Але цього немає. Зате держоргани завжди намагалися мене ліквідувати. При Януковичі. Один раз мене навіть ліквідували. Потім, коли побачили, як почала зростати кількість регуляторних актів, зрозуміли, що це була помилка і створили знову... Я готовий звільнити це місце. Але нехай залишать структуру і знайдуть людину, яка не здасть позицій. Ось у чому проблема", - сказав Бродський.

Зазначимо, що Бродський пов'язує історію з ліквідацією Держпідприємництва зі спробами "вбити" корупційну схему, яка, за його словами, "є одним із джерел фінансування" партії прем'єр-міністра. Варто відзначити, що боротися з цією ж схемою - і теж безуспішно намагався і колишній глава Мінекономіки Павло Шеремета.

Більше читайте у статті Віктора Власова "Незграбно працюєте" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі