Бій іде не задля слави, життя заради на горі

Поділитися
Війна за керівництво Фондом держмайна, де для Тимошенко своїм є Портнов, а для Ющенка своєю стала С...

Прем’єр Юлія Тимошенко у п’ятницю представила колективу Фонду державного майна виконувача обов’язків голови ФДМ — народного депутата від БЮТ Андрія Портнова.

«Я думаю, що президент не захищатиме корупцію, а буде боротися з корупцією. Тоді й Семенюк потрібно притягти до відповідальності за те, що вона в тіньовому режимі завод «Арсе­нал» передала тіньовим власникам», — заявила прем’єр.

За словами Ю.Тимошенко, Валентину Семенюк-Самсоненко в даний час усунуто з посади голови ФДМ до закінчення службового розслідування.

Нагадаємо, що уряд, який різко критикував Фонд за непрозору приватизацію в минулому і зрив виконання плану приватизації цього року, намагався змінити керівництво ФДМ. Од­нак президент України Віктор Ющенко своїми указами призупинив дію цих кадрових розпоряджень уряду і заявив, що зміна голови Фонду має відбуватися у Верховній Раді.

Водночас А.Портнов, призначений одним із припинених розпоряджень першим заступником голови ФДМ, повідомив агентству «Інтерфакс», що Конститу­ційний суд відмовив президентові в розгляді його конституційних подань із приводу цих кадрових рішень.

А.Портнов підкреслив: у мотивувальній частині КС зазначив, що цей спір не є підвідомчим главі держави і що він порушив закон про Конституційний суд.

За його інформацією, президент був змушений відкликати конституційне подання і скасувати свої укази, проте відразу ж видав інші укази аналогічного змісту.

У свою чергу Юлія Тимо­шенко заявляє, що з 24 квітня Окружний адміністративний суд призупинив укази президента стосовно керівництва Фонду дер­жавного майна, а також усі накази голови ФДМ про припинення приватизації Одеського припортового заводу.

«На базі рішення Конститу­ційного суду від 17 квітня та Окружного адміністративного суду Києва обов’язки голови Фонду державного майна виконує Андрій Портнов».

Як повідомлялося, напередодні президент України Віктор Ющенко заявив, що зміна керівництва Фонду державного майна можлива лише законним шляхом, через Верховну Раду. «Якщо існують претензії, а вони існують до керівництва Фонду держмайна, зміну керівництва Фонду державного майна можна провести в порядку, визначеному законом», — сказав він на щоквартальній прес-конференції в четвер у Києві, відповідаючи на запитання про можливий силовий варіант зміни керівництва Фонду у зв’язку з посиленням охорони будинку ФДМ. Нагадаємо, що цього тижня голова ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко заявила про можливість захоплення урядом Фонду з метою зміни його керівництва.

Президент пояснив, що коли йдеться про призначення нового керівництва ФДМ, це можна робити «виключно в парламенті, шляхом отримання більшості голосів».

У зв’язку із цими подіями, «ДТ» хотіло б загострити увагу на кількох моментах. Як відомо, ФДМ мав договір про охорону будинку з «Титаном», підпорядкованим МВС. За день до появи в стінах Фонду прем’єр-міністра і призначеного Кабміном в.о. голови Фонду Андрія Портнова співробітників «Титану» було замінено на бійців Управління дер­жавної охорони. Заміну зроблено на підставі указу президента, котрий має право визначати об’єкти, охорону яких забезпечує УДО. Однак при цьому глава УДО Валерій Гелетей, вочевидь, у силу трепетної тактовності не став турбувати міністра внутрішніх справ і доносити до його відома, що об’єкт охорони переходить із рук міліцейського «Титану» у руки УДО. Валерій Гелетей, за інформацією «ДТ», зробив один дзвінок і, не заставши Луценка в кабінеті, вирішив його більше не турбувати. Тому працівники «Титану» були надзвичайно здивовані, коли прийшла зміна варти. По суті у Фонді держмайна було продубльовано ситуацію із захопленням Генпро­куратури торік, але в дзеркальному варіанті і поки що «без шуму та пилу». Ця «гра в солдатиків» викликала різко негативну оцінку в середовищі людей із погонами. У скрутному становищі опинився і Юрій Луценко, котрий має право розглядати такий крок з боку президента як прояв недовіри. Втім, якби парламент дав президентові погратися Нацгвардією, то, можливо, він і МВС узяв би під надійну охорону?..

Війна за керівництво Фондом держмайна, де для Тимошенко своїм є Портнов, а для Ющенка своєю стала Семенюк, багатьом нагадало протистояння між прем’єром і президентом зразка 2005 року навколо Нікопольського заводу феросплавів. Тільки тепер очевидним яблуком розбрату на Печерських пагорбах став Одеський припортовий. Злі язики стверджують, ніби одна сторона сподівається, що конкурс виграє Живаго, інша — що Коломойський.

Але в даній ситуації політика бере гору навіть над актуальним завданням наповнення перед­виборних фондів. Тимошенко бракує коштів на виконання соціальних програм. І йдеться не лише про виплати «Ощадбанку», а й про виконання урядового рішення, відповідно до якого пільги забезпечуватимуться всім, а не лише тим, хто відповідно до закону «Про бюджет» мав подати довідку про доходи і лише в разі документально доведеного доходу нижче від прожиткового мінімуму мав би право на збереження пільг. Тимошенко необхідно наповнити державну «калитку», і приватизація є одним з основних способів це зробити. Можна припустити, що за нинішнього градуса стосунків із прем’єром президент не зацікавлений у тому, щоб у неї це вийшло. Інші аргументи глави держави (у тому числі й слушні — наприклад, про неприпустимість «проїдання» приватизаційних грошей) сприймати складно, оскільки «ДТ» уже публікувало лист Ющенка на ім’я прем’єра Януковича від 30 листопада
2006 р. з вимогою прискорити приватизацію Одеського припортового як такого, що втрачає «через неефективну діяльність привабливість для інвестора».

Та яблуко розбрату — це не сад і боротьба за ФДМ триває: у п’ятницю президент видав третій указ, який зупиняє рішення Кабміну про зміну керівництва Фонду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі