Більшість жителів ОРДЛО вважають війну в Донбасі внутрішнім українським конфліктом — дослідження

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Більшість жителів ОРДЛО вважають війну в Донбасі внутрішнім українським конфліктом — дослідження Професійна "громадянська" війна © depositphotos / Andrew7726
Все ж 8,5% таки запідозрили щось недобре в невичерпності мілітаристських потенціалів ОРДЛО.

Жителі ОРДЛО визначилися з назвою збройного конфлікту в Україні. 76% "повністю згодні" і "швидше згодні" з тим, що війна в Донбасі - це внутрішній український конфлікт (35,6 і 40,5% - відповідно). "Швидше не згодні" із цим - 14,1%. Абсолютно незгодних набралося 9,3%.

Такі дані наводяться в спільному дослідженні Українського інституту майбутнього і "Дзеркала тижня. Україна", проведеному за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп". Однак, все ж 8,5% таки запідозрили щось недобре в невичерпності мілітаристських потенціалів ОРДЛО.

3,1% "повністю згодні" з тим, що війну в Донбасі розпочали Росія і місцеві проросійські угруповання. 6,4% із цим, "швидше згодні". При цьому 86% із тим, що біля витоків конфлікту стояли проросійські угруповання й Москва, - "швидше не згодні" (45,1%) і "абсолютно не згодні" (44,9%).

Півтора роки тому ДТ спільно з "Небесної гвардією" Анастасії Берези і соціологами КМІС провело опитування більше половини сімей українців, які втратили у війні з сепаратистами синів, дочок, батьків і чоловіків. Їм ставилося подібне питання. 56% опитаних родичів загиблих вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією.

Сьогодні багато людей у Л/ДНР розуміють, що російськомовні громадяни України не утискаються за свою рідну російську мову. Таких 45,9%. Повністю впевнені в утисках всього 19,4%, і майже впевнені в цьому 34,1%.

Дослідження проводилося з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 - у непідконтрольної частині Луганської і 806 - в непідконтрольної частини Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПЛ, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі