Жителі ОРДЛО вважають війну у себе громадянською - Політика - dt.ua

Більшість жителів ОРДЛО вважають війну в Донбасі внутрішнім українським конфліктом — дослідження

9 листопада, 09:05 Роздрукувати

Все ж 8,5% таки запідозрили щось недобре в невичерпності мілітаристських потенціалів ОРДЛО.

Професійна "громадянська" війна © depositphotos / Andrew7726

Жителі ОРДЛО визначилися з назвою збройного конфлікту в Україні. 76% "повністю згодні" і "швидше згодні" з тим, що війна в Донбасі — це внутрішній український конфлікт (35,6 і 40,5% — відповідно). "Швидше не згодні" із цим — 14,1%. Абсолютно незгодних набралося 9,3%. 

Такі дані наводяться в спільному дослідженні Українського інституту майбутнього і "Дзеркала тижня. Україна", проведеному за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп". Однак, все ж 8,5% таки запідозрили щось недобре в невичерпності мілітаристських потенціалів ОРДЛО.

3,1% "повністю згодні" з тим, що війну в Донбасі розпочали Росія і місцеві проросійські угруповання. 6,4% із цим, "швидше згодні". При цьому 86% із тим, що біля витоків конфлікту стояли проросійські угруповання й Москва, — "швидше не згодні" (45,1%) і "абсолютно не згодні" (44,9%). 

Півтора роки тому ДТ спільно з "Небесної гвардією" Анастасії Берези і соціологами КМІС провело опитування більше половини сімей українців, які втратили у війні з сепаратистами синів, дочок, батьків і чоловіків. Їм ставилося подібне питання. 56% опитаних родичів загиблих вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією.

Сьогодні багато людей у Л/ДНР розуміють, що російськомовні громадяни України не утискаються за свою рідну російську мову. Таких 45,9%. Повністю впевнені в утисках всього 19,4%, і майже впевнені в цьому 34,1%.

Читайте також: Війна Росії проти України можлива — Бадрак

Дослідження проводилося з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 — у непідконтрольної частині Луганської і 806 — в непідконтрольної частини Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПЛ, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >