Більшість українців не довіряють політикам – опитування

Поділитися
Більшість українців не довіряють політикам – опитування Як тільки політик займає високу посаду, рівень його підтримки громадянами істотно знижується
Найвищого антирейтинг у екс-прем'єра Арсенія Яценюка, найнижчий – у лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка.

Більшість громадян України не схильні довіряти політикам і представникам влади. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", оприлюднені у понеділок, 31 жовтня.

У респондентів поцікавилися їх ставленням до 19 найбільш популярних українських політиків, серед яких лідери парламентських фракцій, народні депутати, мери великих міст і голови облдержадіністрацій, а також представники позапарламентських політичних сил. Примітно, що антирейтинг всіх політиків з цього списку вище 50%.

Найвищий позитивний рейтинг і, відповідно, найнижчий антирейтинг вивився у лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка. 27% респондентів оцінили своє ставлення до нього як "позитивне" або "загалом позитивне". У той же час, 51% опитаних висловили своє "негативне" або "в цілому негативне" ставлення до політика.

На другому місці – мер Львова Андрій Садовий з 25% позитивної та 54% негативної оцінки, на третьому – народний депутат від "Батьківщини" Надія Савченко з 24% і 62% відповідно.

Українці не схильні довіряти політикам
Українці не схильні довіряти політикам
Соціологічна група "Рейтинг"

Лідерів Радикальної партії та "Батьківщини" Олега Ляшка і Юлію Тимошенко позитивно оцінили 23% респондентів, а негативно – 69%.

Позитивне ставлення до президента Петра Порошенка висловили 20% опитаних, 73% респондентів оцінили главу держави негативно.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман користується підтримкою 15% громадян, 77% опитаних висловили своє негативне ставлення до керівника уряду.

Його попередник Арсеній Яценюк виявився володарем самого високого антирейтингу – 89%. Лише 6% респондентів оцінили екс-прем'єра позитивно.

При цьому рейтинг Яценюка навесні-восени 2014 року перевищував 50%, а в 2015 році впав до 10% і нижче.

Рівень підтримки Володимира Гройсмана після його призначення на пост глави уряду також знизився з 23% до 15%.

Пост прем'єра негативно вплинув на рейтинги Яценюка і Гройсмана
Пост прем'єра негативно вплинув на рейтинги Яценюка і Гройсмана
Соціологічна група "Рейтинг"

Найвищий рівень довіри до президента Петра Порошенка українці демонстрували навесні-восени 2014 року (57-63%), у 2015 році ретинг глави держави тримався на рівні 27%, у 2016 – 20%.

Генеральний прокурор Юрій Луценко отримав схвалення 21%, а міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – 12% українців. У той же час, негативно до очільників ГПУ і МВС ставляться 69% і 65% опитаних відповідно.

Мерів Києва і Харкова Віталія Кличка і Геннадія Кернеса підтримують 21% і 9%, а не підтримують – 68% і 72% респондентів.

Рейтинг Тимошенко відносно стабільний
Рейтинг Тимошенко відносно стабільний
Соціологічна група "Рейтинг"

Суттєво змінилося ставлення українців до Надії Савченко: якщо в червні 2016 року 46% оцениивали її позитивно, а 34% негативно, то у вересні її антирейтинг склав 62%. Позитивно до депутата ставляться лише 24% респондентів.

Опитування проводилося по всій Україні крім окупованих територій Криму і Донбасу з 28 вересня по 7 жовтня 2016 року. Всього було опитано 2 400 громадян старше 18 років, які мають право голосу. Як стверджують у групі "Рейтинг", вибірка є репрезентативною за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту, а допустима похибка не перевищує 2%.

Українці стали значно гірше ставитися до Савченко
Українці стали значно гірше ставитися до Савченко
Соціологічна група "Рейтинг"

Читайте також: Більшість українців проголосують на референдумі за вступ до НАТО

Відповідно до вересневого опитуванняя КМІС, найбільшою підтримкою українців користуються партії "Батьківщина" (15,4%), "Блок Петра Порошенка" (14,5%) і "Опозиційний блок" (13,1%). Як відзначають соціологи, за останні півроку підтримка ВО "Батьківщина" дещо знизилася, підтримка "Блоку Петра Порошенка" такою ж мірою зросла.

За цей же час підтримка "Опозиційного блоку", "Самопомочі" (10,3%), Радикальної партії Олега Ляшка (9,6%) та партії "Громадянська позиція" (6%) практично не змінилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі