Білорусь підтвердила готовність направити миротворців до ОРДЛО

Поділитися
Білорусь підтвердила готовність направити миротворців до ОРДЛО Білорусь слідом за Швецією заявила про готовність взяти участь у миротворчій місії в Донбасі
Волкер зустрівся з головою МЗС Білорусі на полях Мюнхенської конференції.

Міністр закордонних справ Республіки Білорусь Володимир Макей у ході зустрічі зі спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкерм підтвердив готовність Мінська направити миротворчий контингент до ОРДЛО.

"Можна лише підтвердити готовність Білорусі брати участь у будь-якому вигляді можливого розміщення контингенту в цьому регіоні, якщо це буде прийнятно для всіх залучених у конфлікт сторін", - повідомив Макей за підсумками консультацій із Волкером на полях Мюнхенській конференції з питань безпеки в неділю, 18 лютого.

Голова МЗС нагадав, що президент Білорусі Олександр Лукашенко пропонував направити білоруських миротворців у Донбас ще в жовтні 2014 року, але його ідею тоді не підтримали.

Макей звернув увагу на суттєві розбіжності у поглядах на формат миротворчої місії між Україною та Росією, а також запевнив у готовності Мінська підтримати будь-який прийнятний для обох сторін варіант.

"Завдання полягає в тому, щоб зблизити ці позиції, знайти, можливо, якесь компромісне рішення", - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства Білорусі.

Раніше готовність взяти участь у миротворчій місії висловила Швеція.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі такі, як Швеція, Бразилія і Білорусь.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює його як "гідний".

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі