Байден захищає бізнес-відносини свого сина в Україні – NBC

Поділитися
Байден захищає бізнес-відносини свого сина в Україні – NBC
Кандидат у президенти США від демократів каже, що його син дорослий і сам відповідає за себе.

Колишній віцепрезидент США Джо Байден захистив колишню роботу свого сина Хантера в раді директорів української енергетичної компанії Burisma. В інтерв'ю NBC News потенційний кандидат в президенти США від Демократичної партії сказав, що в роботі Хантера Байдена не виявили "нічого поганого".

"Ніхто не знайшов нічого поганого в його операціях в Україні, крім того, що вони кажуть, що це створює поганий імідж... Він відповідає за себе. Він доросла людина", - сказав Байден.

Зазначимо, що ексгенпрокурор України Віктор Шокін продовжує стверджувати, що його звільнили з посади під тиском Джо Байдена, який погрожував заблокувати один млрд американської допомоги Україні. Нелюбов Байдена до Шокіну, за словами адвоката Трампа Руді Джуліані, була нібито пов'язана з наміром генпрокурора розслідувати корупцію віцепрезидента США. В Україні це твердження неодноразово спростовували.

Шокін передав Джуліані документ, наданий Генеральною прокуратурою Латвії, який нібито доводить корумпованість Гантера Байдена. Однак у листі сказано, що "згідно публічно доступної інформації, Burisma Holding і її директор Гантер Байден причетні до корупційних справ". У документі описані закордонні грошові транзакції компанії Миколи Злочевського. Однак згадок про будь-які розслідування або інші докази корупційної активності в листі немає.

Виконавчий директор "Центру протидії корупції" Дар'я Каленюк в коментарі Forbes заявила, що Шокін і Луценко дискредитували себе в ролі прокурорів, бо неодноразово брехали, втручалися в розслідування інших правоохоронних органів і атакували реформаторів. Каленюк не виключила, що передача колишніми генпрокурорами офіційних документів Джуліані може бути кваліфікована як порушення закону.

Як повідомлялося, 16 січня в Сенаті стартував судовий розгляд у рамках процедури імпічменту.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма"в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі