Азовська криза: Путін відмовляється від прямої телефонної розмови – Порошенко

Поділитися
Азовська криза: Путін відмовляється від прямої телефонної розмови – Порошенко Порошенко розповів про спроби зв'язатися з Путіним © rodina.news
З 25 листопада російська сторона не погоджується на розмову очільників двох держав у будь-якому форматі, стверджує гарант.

Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю виданню France 24 розповів про те, що від початку ескалації ситуації в Азовському морі президент Росії Володимир Путін відмовляється від проведення прямої телефонної розмови у будь-якому форматі. З 25 листопада між очільниками держав не відбулася пряма розмова, повідомляє прес-служба гаранта.

За словами Порошенка, після нападу російських спецпризначенців на катери та рейдовий буксир ВМС України, він доручив зв'язатися з Путіним. Але російська сторона відмовляється від проведення прямих телефонних переговорів.

"На жаль, досі Путін не відповів на мій запит на пряму телефонну розмову у будь-якому форматі – в двосторонньому, в нормандському, за участі американських партнерів тощо" - додав він.

Порошенко також наголосив на тому, що захоплені українські моряки є військовополоненими а не "порушниками державного кордону", якими їх намагається зобразити держава-агресор. І підпадають під дію Женевської конвенції.

"Росія брутально порушила міжнародне право не лише атакою на українських військових, не лише закриттям Керченської протоки, намагаючись заблокувати все Азовське море, що де-факто є спробою окупації Азова. Нагальна вимога всього світу – негайно звільніть українських моряків і кораблі", - зазначив гарант.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Після арешту моряків почали вивозити до СІЗО "Лефортове" у Москві.

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому. Що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.

Відповідне правове положення діятиме до 14:00 26 грудня. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про підґрунтя введення воєнного стану читайте у статті Сергія Рахманіна "Колаптоїдний воєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі