Азербайджан готовий співпрацювати з Україною - Політика - dt.ua

Азербайджан готовий співпрацювати з Україною

8 вересня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 8 вересня-15 вересня

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявляє про готовність Азербайджану активно співпрацювати з різними партнерами, у тому числі й з Україною, у проектах постачання нафти з Каспію на світові ринки...

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявляє про готовність Азербайджану активно співпрацювати з різними партнерами, у тому числі й з Україною, у проектах постачання нафти з Каспію на світові ринки.

«Як дуже важливий новий постачальник нафти на світові ринки з Каспію в Середземномор’я Азербайджан має намір дуже активно співпрацювати з нашими партнерами, у тому числі з Україною», — сказав І.Алієв на спільній прес-конференції з президентом України Віктором Ющенком після церемонії підписання двосторонніх документів у четвер у Баку.

За словами І.Алієва, під час переговорів із В.Ющенком сторони докладно обговорили весь спектр двосторонніх відносин у всіх галузях, питання взаємодії в міжнародних організаціях, проблему карабахського врегулювання. Причому «з усіх цих проблем було виявлено повний збіг поглядів», — сказав президент Азербайджану.

«Ми також обговорили питання співпраці в енергетичній сфері і дали конкретні доручення відповідним відомствам розробити деталі з питань, які нас цікавлять», — заявив І.Алієв. Він відзначив наявність тут багатьох сфер, які становлять обопільний інтерес.

У свою чергу, В.Ющенко нагадав, що ВАТ «Укрнафта» офіційно звернулося до азербайджанської нафтової компанії щодо формування графіка поставок.

«Ідеться про 4,5—5 млн. тонн поставок нафти і 600 тис. тонн технологічної нафти, яка б заповнила трубопровід («Одеса—Броди» в аверсному (прямому) напрямку. — ІФ). Це перший етап. Такий обсяг поставок сирої нафти сьогодні здатні переробити два нафтопереробні заводи, які розміщені на нитці нафтопроводу «Одеса—Броди», — Нагірне і Дрогобич», — сказав В.Ющенко, нагадавши, що обидва ці заводи перебувають в оренді «Укрнафти».

«Тому концентрація можливості переробки виходить на розгляд взаємної пропозиції і азербайджанської, і української сторони про використання 600 автозаправних станцій, які сьогодні є в «Укрнафти»... Ми готові знайти можливість запропонувати їх для спільної реалізації (нафти. — ІФ) азербайджанській стороні», — сказав В.Ющенко.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво