Аваков замінив ліквідований економічний департамент поліції новим таємним

Поділитися
Аваков замінив ліквідований економічний департамент поліції новим таємним Структура, функції та повноваження нового департаменту невідомі © Національна поліція України
Новий департамент успадкував функції свого попередника, але надійно захищений від уваги суспільства "службовою таємницею".

У Національній поліції України з'явився новий Департамент захисту інтересів суспільства і держави, втім, уся інформація про його структуру, кількісний склад, функції і повноваження втаємничена, повідомляє Центр протидії корупції.

На запит центру у поліції підтвердили створення нового департаменту, втім, жодної іншої інформації не надали, пославшись на те, що вона нібито є службовою.

Восени 2019 року уряд розформував Департамент захисту економіки під приводом того, що "поліція не повинна втручатися у діяльність бізнесу". Замість нього в Україні мали створити Бюро фінансових розслідувань – єдиний орган, який би займався економічними розслідуваннями.

Створення такого органу публічно підтримував і сам міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Проте за півроку ініціатива навіть не наблизилася до реалізації.

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін припускає, що поліція продовжить займатися тиском на бізнес, але за допомогою іншого департаменту.

"Як нам, громадянам, дізнатися, що таке "інтереси суспільства та держави"? Це може бути все, що заманеться Авакову. Тому цілком ймовірно, що поліція вирішила продовжити займатися тиском на бізнес та економіку, але вже без Департаменту захисту економіки, на ліквідації якого так піарилися, а за допомогою нового підрозділу", - коментує ситуацію він.

За даними центру, новостворений департамент успадкував функції економічного, але покриватиметься за ширмою "службової інформації".

Читайте також: Збереження Авакова на посаді голови МВС не схвалили 88,3% експертів та журналістів – опитування

Після обрання президентом Володимира Зеленського та перемоги "Слуги народу" на парламентських виборах, представники його команди неодноразово наголошували на створенні нового незалежного органу економічної безпеки.

У серпні 2019 року на той час секретар РНБО Олександр Данилюк заявляв, що на розгляд Верховної Ради буде винесено законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань, розроблений Мінфіном ще в 2016 році. А президент Володимир Зеленський зобов'язав депутатів від "Слуги народу" прийняти закон про СФР до 1 грудня.

Відповідно до поточної редакції законопроєкту, орган планують назвати БФР – Бюро фінансових розслідувань. Рада підтримала його в першому читанні 2 жовтня. Водночас 5 травня 2020 року фракція партії влади подвоїла фінансування податкової міліції, яка вже кілька років чекає своєї ліквідації.

Докладніше про перспективи створення БФР читайте у статті Олександра Лємєнова "Хто розслідуватиме фінансові злочини в Україні?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі