Асоціацією з ЄС Янукович намагається компенсувати харківські угоди, - думка - Політика - dt.ua

Асоціацією з ЄС Янукович намагається компенсувати харківські угоди, - думка

15 липня, 2011, 14:08 Роздрукувати

Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом - єдиний засіб в арсеналі президента Віктора Януковича, здатний врівноважити драматичний з точки зору зовнішньополітичних наслідків для України ефект харківських угод минулого року.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом - єдиний засіб в арсеналі президента Віктора Януковича, здатний врівноважити драматичний з точки зору зовнішньополітичних наслідків для України ефект харківських угод минулого року.


Таку думку висловив Микола Капітоненко з Центру досліджень міжнародних відносин у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна».

На думку експерта, швидше за все, навіть при найкращому сценарії розвитку подій Україні вдасться лише повернутися до звичного багатовекторного балансування - формату, який ніяк не можна назвати вдалим для держави, подібної до нашої. «Ця стратегія не принесла нічого доброго за часів Леоніда Кучми і навряд чи стане правильною у сьогоднішніх, більш суворих умовах - розширилися НАТО, ЄС і посилилася Росія», - вважає М.Капітоненко.

Менш оптимістичні сценарії - затягування процесу переговорів або його зриву - найбільш негативним чином відіб'ються і на внутрішньополітичних позиціях президента, який багато разів підкреслював пріоритетність євроінтеграційного курсу, і (ще більшою мірою) на і без того слабких можливостях України відстоювати свої інтереси на міжнародній арені.

Експерт прогнозує, що провал переговорів і зривання підписання Угоди призведе до наростання невигідної для України незбалансованості у відносинах з ЄС і, з іншого боку, до подальшого ослаблення можливостей нашої країни у відносинах з Росією. Погіршено буде і позиції України з широкого кола загальноєвропейських питань.

Але є й інша небезпека: навіть будучи підписаною, Угода про асоціацію може так і не стати корисним інструментом вибудовування подальших відносин України з Європейським Союзом. Це може відбутися через значну асиметрію потенціалів партнерів, а також їх різного бачення ролі у долі одне одного.

Детальніше читайте у статті «Вигоди і ризики Угоди про асоціацію з ЄС» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» від 16 липня 2011 року (№26).


 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >