Апеляції у справах НАБУ, які вже в загальних судах, не потраплять до антикорупційного суду – правка

Поділитися
Апеляції у справах НАБУ, які вже в загальних судах, не потраплять до антикорупційного суду – правка У закон про антикорупційний суд внесли правку
Така норма з'явилася сьогодні в оприлюдненому тексті закону, повідомили в ЦПК.

Апеляції у справах Національного антикорупційного бюро, які вже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді. Така норма з'явилася в оприлюдненому тексті закону. Цю правку не зачитував голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич у сесійній залі перед прийняттям закону, вона також не обговорювалася в комітеті, повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

"Ця норма з'явилася в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні - вже в опублікованому законі. Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Ради. Тепер закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені так само в загальних судах", - йдеться в повідомленні ЦПК.

Наголошується, що попередні домовленості з міжнародними партнерами передбачали, що апеляція справ, які зараз знаходяться на розгляді у загальних судах, має відбутися в апеляційній палаті антикорупційного суду.

"Ця норма - це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням, - стверджує Віталій Шабунін, голова правління ЦПК. - Тепер же справи Мартиненка, Насірова та інших одіозних ТОП-чиновників так і залишаться у звичайних судах і, як ми розуміємо, будуть "злиті".

У ЦПК також вказують, що ця норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів відбудуться не раніше, ніж через 2-3 роки, тому що мінімум півроку займе створення антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки у двох інстанціях будуть розглядатися самі справи, які тільки туди потраплять.

Своєю чергою голова Transparency International Україна Ярослав Юрчишин заявив: "Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону. Прийнята норма відкладає винесення остаточних рішень у справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому президент України має невідкладно подати зміни до закону і виправити цю помилку".

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".

11 червня президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.

Детальніше про законопроект читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційний суд: за що проголосував парламент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі