Антикорупційні бюро і прокуратура закрили низку гучних справ – ЗМІ

Поділитися
Антикорупційні бюро і прокуратура закрили низку гучних справ – ЗМІ Чим ближче вибори, тим більше закритих справ © Facebook/НАБУ
У НАБУ і САП пов'язують таку активність з наближенням президентських виборів.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорррупционная прокуратура (САП) за грудень 2018 – січень 2019 року закрили близько 30 справ, зокрема тих, що стосуються колишніх і діючих топ-політиків, повідомляє "Українська правда" із посиланням на джерела в антикорупційних органах.

Серед них справа про відпочинок сім'ї екс-голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтарєвої на Мальдівських островах у липні 2016 року. У серпні 2017 НАБУ взялося за перевірку декларації Гонтарєвої за заявою народного депутата Віталія Купрія (позафракційний), але вже в червні 2018 року закрило справу.

За версією слідства, витрати на відпочинок (249,9 тисяч гривень) не перевищували суму в 250 прожиткових мінімумів працездатних осіб, що не потрапляє під дію статті 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України. У серпні минулого року Апеляційний суд Києва зобов'язав НАБУ знову відкрити справу, 19 грудня її було повторно закрито.

Також йдеться про використання службового транспорту Генеральної прокуратури України для потреб старшого сина генерального прокурора Олександра Луценка. Авто використовувалося для розвезення гостей із весілля, що відбулося 15 вересня 2017 року.

Справу було відкрито в квітні 2018 року за заявою екс-заступника генпрокурора Рената Кузьміна, але вже наприкінці грудня її закрили за відсутністю складу злочину.

До переліку закритих додалася й справа про розмитнення Mercedes GLE 350D для дружини прем'єр-міністра Олени Гройсман. Влітку 2018 року СБУ скерувала Житомирській митниці запит на отримання інформації про автомобіль, придбаний у 2017 році. Заниження митних платежів при цьому могло сягати 600 тисяч гривень. Але співробітники митниці їх не знайшли.

Також було закрито справу про квартиру народного депутата Антона Геращенка ("Народний фронт"). Згідно з матеріалами розслідування "Наших грошей з Денисом Бігусом", Геращенко із сім'єю живе в елітній квартирі в центрі Києва, яку орендує його 62-річний тесть. Оренда квартири коштує йому 1,5 мільйона гривень на місяць, при цьому сам орендар близько десяти років не отримував доходу, а в 2016 році заробив близько 270 тисяч гривень.

У вересні 2018 року НАБУ відкрило справу за статтею 368-2 (незаконне збагачення) КК України, але вже в січні 2019 закрило її у зв'язку з неможливістю перевірити доходи тестя депутата. Сам Геращенко стверджує, що кошти на оренду квартири та купівлю двох автомобілів його тесть заощадив в 1991-1996 роках під час роботи на ТОВ "Азов-Бюро" і отримав у спадок.

Крім цього, антикорупціонери закрили справу про можливі хабарі в 2 мільйони доларів посадовцям СБУ та Адміністративного суду Києва за запобігання арешту майна аеропорту Одеси.

"У 2011 році Одеська міськрада уклала інвестдоговір, за яким по суті дозволив приватизувати майно комунального аеропорту бізнесменам Олександру Грановському і Борису Кауфману. Ця угода є одним з епізодів у справі мера міста Геннадія Труханова, чий телефон НАБУ так і не змогло зламати, щоб отримати необхідні докази", - йдеться в матеріалі.

У червні 2018 року НАБУ відкрило справу проти народного депутата, нині кандидата в президенти Олександра Вілкула ("Опозиційний блок") через можливе недостовірне декларування доходів. Мова йде про користування землею та нерухомістю в Козині Київської області – до декларації політика ані будинок, ані земельні ділянки не потрапили. Майно було записано на його тещу Марію Кондратюк. У грудні справу закрили, а минулого тижня САП поновила виробництво.

В антикорупційній прокуратурі поскаржилися журналістам на те, що змушені були "пенделями" змушувати детективів НАБУ провести 14 лютого обшуки в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) у справі про завищення тарифів за схемою "Роттердам+".

"А то було відчуття, що дехто ще й справу по "Роттердам+" до виборів закриє", - наголосив співрозмовник. Своєю чергою в Бюро стверджують, що були змушені закрити низку справ, оскільки їхні матеріали "злив" керівник САП Назар Холодницький.

Нагадаємо, раніше у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднили рейтинг порушень антикорупційного законодавства за січень. На першому місці – декларування завідомо недостовірних відомостей послом України в Ірані Сергієм Бурдиляком. Після перевірки декларацій дипломата за 2015 та 2016 роки виявлені недостовірні відомості на суму понад 1,2 млн гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі