Аграрний комітет розглядатиме закон про ринок землі в закритому режимі

Поділитися
Аграрний комітет розглядатиме закон про ринок землі в закритому режимі
Керівник президентської фракції не бачить в цьому нічого дивного.

Аграрний комітет буде проводити ранкове засідання у закритому режимі. Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, за словами якого в комітету "зараз щось обговорюють".

"Перерва була ініційована чотирма фракціями через випадок і ситуацію з аграрним комітетом. Щось зранку трапилось, вони обговорюють", - цитує Арахамію "РБК-Україна".

При цьому голова президентської фракції певний, що проведення засідання комітету у закритому режимі - це нормальний процес .

"Ми аграріїв чуємо чотири місяці. Все що могли, все з ними проговорили: Земельний форум, поїздки по регіонах. Вже треба, щоб комітет просто працював. Тому це нормально. Дивіться, в комітеті нацбезпеки та оборони в нас було вже три засідання в закритому режимі, нічого страшного не трапилось після цього. Тобто це нормальний процес", - заявив Арахамія.

Водночас голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що на ранковому засіданні аграрний комітет ухвалив рішення про розгляд поправок до закону про ринок землі у закритому режимі, а представників аграрних організацій силою не допустили до участі в засіданні комітету.

"Представники фермерських асоціацій та партій, які відстоюють чесне поводження із землею, не допущені до обговорення. Верховна Рада належить народу, а не тимчасовим слугам! Ми вимагаємо зняти блокаду на участь громадськості в засіданнях комітету, де розглядається настільки важливе питання", - додала Тимошенко.

Також вона заявила про вимогу відсторонити керівника аграрного комітету Миколу Сольського через конфлікт інтересів, бо "афільовані з ним фірми контролюють 50 тисяч гектарів землі".

Нагадаємо, 13 листопада депутати прийняли законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастра, що в майбутньому спростить продаж землі.

Згідно з документом, встановлюється обмеження на загальну площу земельних ділянок, що може перебувати у власності. Обмеження не допускають придбання у власність понад 35% сільгоспземель об'єднаної громади, 15% сільгоспземель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю будь-коли У той же час згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.

Напередодні президент Володимир Зеленський обіцяв, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо про це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.

Детальніше про те, яким буде новий ринок землі читайте у статті В'ячеслава Ільченка "Земельний рубікон перейдено" веженедельнике "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі