Адвокат Соломатіної попросив СБУ приставити до неї охорону

Поділитися
Адвокат Соломатіної попросив СБУ приставити до неї охорону Соломатіну офіційно ще не звільнили з НАЗК © Українська правда
Після передачі справи в СБУ охорону НАБУ зняли.

Адвокат співробітниці Національного агентства з запобіганню корупції Анни Соломатіної, яка заявила про корупцію у агентстві, Богдан Яворський попросив СБУ надати їй охорону у зв'язку з можливою загрозою її життю. Він пояснив, що в зв'язку з передачею справи від НАБУ в СБУ охорона з Соломатіної, яку забезпечувало Бюро, була знята.

"Зараз я буду подавати СБУ відповідну заяву для забезпечення заходів безпеки. Вона має на це право як свідок, і, в першу чергу, як заявник... в першу чергу я буду просити забезпечити безпеку, оскільки справа дуже серйозна, тому їй потрібна охорона", - сказав адвокат.

Яворський повідомив, що зараз Соломатіна все ще є співробітницею НАЗК, хоча подавала заяву про звільнення, але іншим наказом було скасовано попередній наказ про її звільнення, і таким чином вона юридично не звільнена. Він додав, що згідно з законодавством, людина не може бути звільнена, коли перебуває на лікарняному.

"Зараз Соломатіна знаходиться на лікарняному, і 1-го числа планує виходити на роботу", - заявив адвокат.

Він також додав, що Соломатіна повністю готова співпрацювати зі слідчими, не залежно чи то детективи НАБУ, чи представники СБУ.

"Вона готова давати свідчення для того, щоб винних осіб притягнули до відповідальності", - підкреслив він.

Яворський також повідомив, що з моменту передачі справи від НАБУ в СБУ жодних слідчих дій ще не проводилося, а в СБУ продовжують розслідування вже існуючого кримінального провадження. Крім того, він допустив, що в період передачі справи з НАБУ в СБУ "могли бути знищені певні документи, які б могли мати значення в подальшому".

Нагадаємо, 14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

Однак 17 листопада генпрокурор Юрій Луценко забрав у НАБУ резонансну справу про зловживання керівництва НАЗК та доручив СБУ розслідування кримінального провадження.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі