А КОЛИ ЩЕ ПРИТИСНУТИ? - Політика - dt.ua

А КОЛИ ЩЕ ПРИТИСНУТИ?

19 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №15, 19 квітня-26 квітня

Президент України Леонід Кучма вказує на недосконалість фіскальної системи, що позначається на наповненні державного бюджету...

Президент України Леонід Кучма вказує на недосконалість фіскальної системи, що позначається на наповненні державного бюджету.

«Один—два мільярди гривень бюджет втрачає щорічно», — заявив Л.Кучма в п’ятницю в Києві на нараді з питань бюджетної проблематики.

У нараді взяли участь керівники силових відомств — глава Служби безпеки України Володимир Радченко, МВС — Юрій Смирнов, секретар Ради національної безпеки й оборони країни Євген Марчук, генеральний прокурор України Михайло Потебенько, держсекретар Міністерства юстиції Олександр Лавринович.

У нараді брав участь також перший віце-прем’єра Олег Дубина, представники міністерств і відомств, адміністрації Президента.

Л.Кучма підкреслив, що «проблеми лежать на поверхні». У числі таких проблем він назвав серйозні «прогалини законодавства», а також погане виконання судових рішень, відсутність ефективного механізму продажу арештованого майна і зловживання в цій сфері. Ще однією проблемою Президент назвав низький рівень виконавчої дисципліни, у тому числі й у судах.

«Окремі господарські суди ігнорують роз’яснення Конституційного суду щодо пільг спільним підприємствам», — підкреслив Президент. Окрім того, він відзначив «ліберальне ставлення до порушення податкового законодавства». «Дивує те, що практично його (податкового законодавства. — ІФ) не існує», — підкреслив глава держави.

Л.Кучма розкритикував Міністерство юстиції, яке, за його словами, виявилося недієздатним ефективно контролювати виконання судових рішень за стягуванням податків. Глава держави також наголосив на зволіканні зі створенням державного реєстру виконавчого провадження. За його словами, робота державних виконавчих органів сьогодні не має підтримки уряду.

Президент також звернув увагу на відплив кадрів із державних виконавчих органів і застарілий порядок оцінки арештованого майна й автомобілів. «Вирішення всіх цих проблем могло б сприяти ефективнішому наповненню українського бюджету», — сказав він.

Глава держави заявив про необхідність невідкладно розробити пропозиції і подати їх у Верховну Раду.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво