...А караван іде

Поділитися
Міністри оборони країн — членів НАТО високо оцінюють представлену у четвер у Брюсселі «Білу книг...

Міністри оборони країн — членів НАТО високо оцінюють представлену у четвер у Брюсселі «Білу книгу», присвячену Оборонному аналізові України, і заявили про намір продовжувати роботу з підтримання проведення в Україні реформ у секторі оборони та безпеки.

Про це в четвер у Брюсселі на прес-конференції по закінченні засідання «Україна—НАТО», де було представлено «Білу книгу», заявив генеральний секретар альянсу Яап де Хооп Схеффер.

За його словами, представлена «Біла книга» – «відкрита картина» у плані аналізу оборонної політики. «Це перше видання «Білої книги», і для нас це – свідчення зусиль України у плані приведення Збройних сил до міжнародних стандартів», — сказав Яап де Хооп Схеффер.

Генсек альянсу зазначив, що Україна є важливою країною для системи безпеки в цілому, не тільки як її споживач, а й як країна, котра цю безпеку гарантує. Зокрема він високо оцінив участь України в миротворчих місіях. «Я думаю, що поради друзів завжди мають велику цінність, і цю атмосферу міністр Гриценко відчув сьогодні. Він почув від своїх друзів і колег по альянсу про важливість подальшого розвитку сектора безпеки, про залучення більшої кількості цивільного персоналу, про необхідність ефективнішого використання коштів із тим, щоб Україна мала більш реалістичний підхід до структурної реформи всього сектора безпеки», — сказав Яап де Хооп Схеффер.

Він також нагадав про надання Україні конкретної допомоги через трастові фонди. «Ці проекти перебувають у стадії реалізації, і від них виграє все суспільство. Очевидно, що Україна зіштовхується з викликами. Свій вибір вона має зробити сама, але НАТО готове допомогти, і наша допомога Україні не зменшуватиметься», — підкреслив він.

Крім того, міністри оборони висловили задоволення перебігом інтенсифікованого діалогу між Україною та НАТО. Вони також підкреслили важливість підтвердження прагнення України набути членства в альянсі з метою проведення ефективних реформ у секторі безпеки.

У заяві зазначається, що консультації Україна—НАТО на високому рівні пройдуть у жовтні 2006 року в Лісабоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі