Експерти підтвердили очевидне для всіх згортання свободи слова в Україні - Політика - dt.ua

Експерти підтвердили очевидне для всіх згортання свободи слова в Україні

9 лютого, 2011, 14:18 Роздрукувати

Більшість експертів зазначають, що протягом минулого року в Україні відбулося істотне згортання свободи слова. Про це заявила директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна на прес-конференції в Києві в середу, 8 лютого.

 

  За її словами, таку оцінку, за результатами опитування, дали 52 з 63 опитаних фондом експертів.
 
Як зазначила Бекешкіна, згортання свободи слова свідчить про те, що вона стає «керованою і дозованою». Зокрема, відбувається згортання політичних ток-шоу на телебаченні, які тепер здебільшого стають тематичними та попередньо спланованими.
 
Крім того, зменшується політична тематика в друкованих ЗМІ, встановлюється контроль над журналістами, поява цензури й самоцензури власників ЗМІ.
 
Продовжуючи тему, виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар зазначила, що як результат стало відчутним відсутність прозорої власності у медіа-просторі, олігархізація ЗМІ зумовлює їх контрольованість і залежність журналістів від власників, наближених до влади.
 
Крім того, зазначила вона, на сьогоднішній медіа-ринок практично неможливо потрапити іноземним власникам, а єдиним "острівцем свободи" наразі залишається Інтернет.
 
Говорячи про негативи, що відбулися за рік президентства Віктора Януковича, Бекешкіна зазначила, що 44 експерта звернули увагу на погіршення ситуації з правом на мирні збори, мітинги, демонстрації.
 
«Порушення свободи мирних зібрань стали масовими і систематичними, їх кількість за 2010 рік значно перевищує кількість таких порушень, які спостерігалися з 2005 по 2009 роки», - сказала вона, зауваживши, що українські правоохоронні органи, на зразок своїм білоруським і російським колегам, власноруч вдаються до організації провокацій з метою припинення мітингів, а судові органи без будь-яких об'єктивних причин у своїх рішеннях виносять заборони на проведення таких акцій.
 
Опитування експертів проведено фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілько Кучеріва з 28 січня по 4 лютого. У цілому було опитано 63 українських експерта.
 
За матеріалами УНІАН
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >