* * * - Політика - dt.ua

* * *

1 грудня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №47, 1 грудня-8 грудня

Президент України Леонід Кучма вважає методи, що застосовуються Олександром Морозом, «неприйнятними й неприпустимими» і залишає за собою право на «адекватні заходи аж до захисту своєї честі й гідності в суді»...

Президент України Леонід Кучма вважає методи, що застосовуються Олександром Морозом, «неприйнятними й неприпустимими» і залишає за собою право на «адекватні заходи аж до захисту своєї честі й гідності в суді».

Про це говориться в заяві прес-служби Президента, розповсюдженій у вівторок ввечері в зв’язку з оприлюдненням цього дня лідером Соцпартії Олександром Морозом аудіозаписів, які нібито підтверджують причетність Президента Кучми до організації зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.

«Прес-служба Президента України уповноважена заявити, що ці твердження (Мороза. — ІФ) не мають під собою жодних підстав і є повністю інсинуаціями, а відповідно, як образи й наклеп, підпадають під дії Карного кодексу України», — говориться в заяві.

У документі вказується, що О.Мороз, який зазнав поразки на президентських виборах і «катастрофічно втрачаючи рештки свого політичного рейтингу, не вперше вдається до скандальних методів, щоб привернути до себе увагу й утриматися у владних структурах».

У тексті зазначається, що остання заява О.Мороза свідчить про те, що його автор «задля задоволення своїх політичних амбіцій не зупиняється перед брутальним нехтуванням загальноприйнятими нормами політичної боротьби й елементарними етичними нормами», — говориться в заяві.

В інтерв’ю журналістам у п’ятницю в Мінську, після зустрічі з президентом Грузії Едуардом Шеварднадзе, Леонід Кучма підкреслив: «Це провокація, можливо, з участю іноземних спецслужб». При цьому він додав: «Яких спецслужб, належить розібратися». Натомість Е.Шеварднадзе сказав: «Або здогадатися».

* * *
 

Прес-центр Служби безпеки України увечері у вівторок виступив із заявою, в якій назвав висловлювання лідера Соціалістичної партії України Олександра Мороза «про причетність представників СБУ до запису розмов вищих посадових осіб» держави «грубою провокацією, котра містить у собі ознаки злочину, передбаченого ст.125 (наклеп) Карного кодексу України».

У заяві, переданій в агентство «Інтерфакс-Україна», зокрема, говориться, що «зазначена провокація має на меті відвернути увагу громадськості від судового процесу над Сергієм Іванченком — довіреною особою О.Мороза під час минулих президентських виборів, справа на котрого за фактом вчинення замаху на життя групи народних депутатів розглядається в суді».

«Незалежно від суб’єктивних мотивів, дії О.Мороза спрямовані на дестабілізацію політичної обстановки в державі і сприятимуть зниженню авторитету України та її керівництва на міжнародній арені, а тому повинні отримати адекватну оцінку», — підкреслюється в заяві.

* * *

Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради в четвер заявив, що в ніч на п’ятницю було заборонено випуск партійної газети «Товариш».

Після цього частина представників фракції соціалістів «Лівий центр» вийшли до президії.

Головний редактор газети «Товариш» Анатолій Черніков однозначно пов’язує відмову державного видавництва «Преса України» друкувати газету з наявністю в ній матеріалів про причетність Президента країни Леоніда Кучми до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це говориться в прес-релізі цього друкованого органу Соцпартії, переданому в агентство «Інтерфакс-Україна».

Редакція не виключає, що незабаром на газету чекають такі «випробування» як рейд податкових органів, блокада рахунків і запасів паперу, «наїзди» пожежної інспекції.

У документі повідомляється, що видавництво відмовилося друкувати №48 «Товариша», де поміщено матеріали, оприлюднені напередодні лідером Соцпартії, народним депутатом Олександром Морозом.

28 листопада О.Мороз оприлюднив аудіозаписи, які, за його словами, підтверджують причетність Л.Кучми до зникнення журналіста. Аудіозапис, згодом розповсюджений серед журналістів, містить декілька епізодів розмов людини, голос якої схожий на голос Президента Л.Кучми, з кількома іншими особами, чиї голоси схожі на голоси ряду високих посадових осіб держави. Тривалість запису — близько 22 хвилин.

* * *

Печерський районний суд Києва порушив кримінальну справу стосовно лідера Соцпартії Олександра Мороза за статтею 125 частина 3 Карного кодексу України (наклеп).

Як стало відомо агентству «Інтерфакс-Україна» з інформованих джерел у прокуратурі, кримінальну справу порушено за заявою голови адміністрації Президента Володимира Литвина.

Справу направлено Печерським райсудом «для організації розслідування» у Генеральну прокуратуру України.

* * *

Депутат Європейського парламенту, глава групи Європарламенту з питань зв’язків з Україною Ян Марінус Вірсма надіслав лист на адресу голови Верховної Ради України Івана Плюща, в якому він наполягає на необхідності проведення повного й незалежного розслідування зникнення й можливої загибелі журналіста Гонгадзе.

У листі, текст якого передано агентству «Інтерфакс-Україна» в четвер, Ян Вірсма в зв’язку з оприлюдненням лідером Соцпартії Олександром Морозом аудіокасет, які нібито підтверджують причетність вищих посадових осіб держави до зникнення журналіста, також наполягає на тому, що «не повинно застосовуватися ніяких дій стосовно осіб, котрі оприлюднили цю інформацію».

«Якщо це правда, ця інформація ще більш шокуюча, ніж відома Вотергейтська справа. Можлива причетність вищих посадових осіб України до зникнення журналіста й інших насильницьких дій проти свободи слова та свободи висловлювань не витримує ніякої критики. Такі дії можуть поставити під серйозну загрозу відносини між Європейським союзом і Україною», — говориться в листі депутата Європарламенту.

* * *

< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT< TT>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>У п’ятницю Верховна Рада України внесла до порядку денного на наступний пленарний тиждень питання про проведення спеціального засідання парламенту для обговорення питання «Про хід розслідування справи про зникнення журналіста Гонгадзе».

У проекті постанови, внесеній 5 народними депутатами, пропонується запросити на це засідання Президента країни Леоніда Кучму, міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, генерального прокурора Михайла Потебенька, начальника Служби безпеки України Леоніда Деркача.

Як раніше повідомлялося, на вечірньому пленарному засіданні в четвер член фракції соціалістів «Лівий центр» Станіслав Ніколаєнко запропонував внести до порядку денного даний проект постанови, що передбачає проведення закритого засідання парламенту для заслуховування інформації спеціальної комісії на чолі з депутатом Олександром Лавриновичем, яка вивчає стан перебігу розслідування обставин зникнення журналіста.

На порядку денному також — ряд законопроектів про захист тварин від жорстокого поводження.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво