85% опитаних вважають, що влада повинна відігравати важливу роль, піклуючись про щастя людей - Політика - dt.ua

85% опитаних вважають, що влада повинна відігравати важливу роль, піклуючись про щастя людей

13 вересня, 17:21 Роздрукувати

Слово "щастя" стане для політиків ключем від головних кабінетів багатьох країн.

Серед опитаних громадян 13 країн 85% вважають, що влада повинна відігравати важливу роль, піклуючись про щастя людей. Перша п'ятірка: Туреччина (95%), Україна (95%), Франція (92%), Бразилія (89%) і Угорщина (87%). Навіть у США, які посіли останнє місце в цьому рейтингу серед опитаних країн, 71% покладається на "старшого брата".

Автори проведеного дослідження вважають, що слово "щастя" стане для багатьох політиків ключем від головних кабінетів багатьох країн.

У країнах більшість опитаних громадян вважають, що уряд не чує голос громадянина. Судячи за даними дослідження, так вважають 55% громадян Австралії, 65% — Індії, 76% — України, до 85% — Італії, 87% — Франції і 93% громадян Туреччини. У даній діаграмі відсутні Росія і Китай. Політичні питання соціологам у цих країнах ставити "не радили", зберігши можливість задати загальнолюдські.

Головна редакторка "Дзеркала тижня" Юлія Мостова зазначає, що Україна в цьому рейтингу виглядає "бадьоро" не тільки тому, що президент Володимир Зеленський читає Фейсбук, але й тому, що він регулярно проводить соцдослідження, "запитливо заглядаючи в очі народу".

"Глобальне дослідження щастя і політичних поглядів", за словами авторів, охопило репрезентативною вибіркою 51,9% населення світу. Польові роботи у 15 країнах у травні–червні 2019 року проводила компанія Schoen Consulting, а їх аналіз та підготовку забезпечив Джордж Вард — дослідник Массачусетського Технологічного інституту, співавтор Всесвітньої доповіді про щастя 2019 року. Звіт був підготовлений за замовленням Фонду Віктора Пінчука. "Щастя зараз" є темою 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Читайте також: Держава і політики нездатні зробити людей щасливими – історик

Детальніше про результати дослідження читайте у матеріалі Юлії Мостової "Зробіть нас щасливими!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >